środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Podziel się:

Podziel się:

Muchomorki pokazują jezykowi Jerzemu ełckie lasy

W październiku dzieci z grupy 6 latki 2 "Muchomorki" z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Podróże Jeża ze Zgierza, czyli Dzieci Jeża zapraszają – wspólnie Polskę poznają!”


Przedszkolaki wspólnie z Paniami wykonały dużego jeża ze sznurka, styropianu i szyszek. Nadały mu również imię - Jerzyk. Obiecały, że przez cały rok będą zabierać jeża na wszystkie wycieczki i wyjścia organizowane na terenie miasta Ełk oraz poza jego granicami.
Natura i przyroda to wartości, które zajmują bardzo szczególne miejsce w sercach przedszkolaków z MPiŻ "Ekoludki" w Ełku. Dlatego też pierwszą wycieczką, na którą jeż Jerzyk wybrał się z Muchomorkami była wycieczka do Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich. Tam wszyscy wspólnie świętowali Dzień Drzewa. Podczas spaceru z jeżykiem po lesie poznawali różne gatunki drzew oraz ich owoce. Dowiedziały się, że drzewa są nieodłącznym elementem przyrody, dlatego ważne jest dbanie o nie oraz sadzenie nowych drzewek. Na koniec dzieci pobawiły się na świeżym powietrzu.

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak
Oceń artykuł:

(0)