Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Ekoludki na Farmie Mazurskiej

W październiku trzy grupy z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku: "Żabki", "Tygryski" i "Muchomorki" wybrały się na wycieczkę do Farmy Mazurskiej w Szarejkach.


Głównym celem wycieczki były warsztaty poświęcone wypiekaniu chleba. Była to fantastyczna przygoda, gdyż przedszkolaki po raz pierwszy wcieliły się w rolę piekarzy. Pieczenie chleba poprzedzone było omówieniem etapów rozwoju i wzrostu ziarna oraz mieleniem ziarna na mąkę. Po uprzednim myciu rąk dzieci z wielką ochotą zabrały się do pracy. Najpierw przesiały mąkę, starannie ,,wyrobiły" ciasto, nadały kształt swoim chlebkom i na koniec pięknie udekorowały je ziarnami. Przedszkolaki wyczekując na swój chlebek zwiedziły całe gospodarstwo, wydoiły kozę, nakarmiły króliczki i owce. Ogromną atrakcją wyjazdu była wspólna zabawa w sadzie oraz zorganizowanie ogniska. Wyjazd na farmę oraz ciekawie przeprowadzone zajęcia kulinarne sprawiły wiele radości naszym małym piekarzom, a pięknie zapakowane chlebki dzieci zabrały do swoich domów.

Opracowała: Magda Kosak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekoludki na Farmie Mazurskiej
Oceń artykuł:

(0)