Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Kto Ty jesteś? Polak mały.

W dniu 08 listopada odbył się konkurs recytatorski pt. „Kto Ty jesteś - Polak mały” w ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Projektu „Przedszkole Młodych Patriotów”.

W konkursie wzięło udział trzy grupy 5-latków, pięć grup 6-latków oraz jedna grupa 4-5 - latków. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz popularyzowanie i pogłębianie wśród najmłodszych znajomości polskiej poezji patriotycznej. Występy dzieci oceniało jury: pani Magda z Muzeum Historycznego w Ełku, pani Joanna - nauczyciel języka polskiego w klasach 4-8 ze Szkoły Podstawowej nr 7 z oddziałami integracyjnymi, pani Monika z miejskiej Biblioteki publicznej im. Zofii Nasierowskiej oraz pan Karol z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanych im. Zawiszy Czarnego. Główną nagrodę otrzymała uczestniczka z grupy 6-latki 5 recytując wiersz pt. „Ziemia rodzinna”, drugie miejsce zajęła dziewczynka z grupy 4-5-latki, która zaprezentowała wiersz pt. „Co to jest Polska?”, trzecie miejsce zajął uczestnik z grupy 5-latki 2 z wierszem pt. „Moja Ojczyzna”, natomiast wyróżnienie odebrał uczestnik z grupy 6-latki 3 recytując wiersz pt. „Żołnierze z Westerplatte”. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobny upominek, które zostały wręczone uczestnikom przez panią Dyrektor Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” oraz przez jury.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Kto Ty jesteś? Polak mały!
Oceń artykuł:

(0)