Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

EKOLUDKI Z CERTYFIKATEM „SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU”

29 listopada 2019 r. Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” otrzymało Certyfikat Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Uroczyste wręczenie Certyfikatu odbyło się podczas „Gali dla Niepodległej”, podsumowującej konkursy organizowane przez Wojewodę Warmińsko - Mazurskiego oraz Warmińsko -Mazurskiego Kuratora Oświaty. W spotkaniu uczestniczyli: Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki.
W ramach XIV edycji konkursu „Szkoła przyjazna środowisku” w roku szkolnym 2018/2019 Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” w Ełku realizowało własny projekt ekologiczny pt. „Ekoludek w harmonii z przyrodą”. Głównym celem i założeniem projektu było kształtowanie postaw pro środowiskowych względem gospodarowania odpadami, oszczędzania energii oraz rozwijania nawyków zdrowego odżywiania wśród przedszkolaków, ich rodziców oraz społeczności lokalnej. Przedszkolaki brały udział w zajęciach dydaktycznych z zakresu edukacji ekologicznej i zdrowotnej w formie warsztatowej oraz w formie zajęć otwartych organizowanych przez m.in.: dietetyków, ekologów, rodziców, seniorów itp.
Certyfikat jest potwierdzeniem tego, iż Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” wyróżnia się jako placówka, która integruje społeczność lokalną wokół działań na rzecz poszanowania zasobów środowiska oraz motywuje do poszukiwania nowych i ciekawych rozwiązań w zakresie, ekologii, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Magda Kosak oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekoludki z certyfikatem „Szkoła przyjazna środowisku”
Oceń artykuł:

(0)