Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Polskiej Niezapominajki Pod Wesołą Chmurką

"Niezapominajki są to kwiatki z bajki, rosną nad potoczkiem, patrzą rybim oczkiem". 15 maja przedszkolaki z grupy "Motylki" brały udział w ogólnopolskiej akcji.

W tym dniu dzieci dowiedziały się, że święto to zapoczątkował Andrzej Zalewski, który w Programie I Polskiego Radia prowadził audycję „Ekoradio”. Kwiaty te urzekły go tak bardzo, że postanowił zorganizować Dzień Polskiej Niezapominajki – odpowiednik Walentynek. W tym dniu promowane są szczególnie walory polskiej przyrody i jej różnorodność biologiczna, a także potrzeba jej ochrony, dodatkowym celem jest zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Przedszkolaki miały do wykonania kilka zadań, m.in. zagadki, quiz przyrodniczy, układanie puzzli czy grupowa praca plastyczna. Na zakończenie każde dziecko otrzymało papierową niezapominajkę, która ma zachęcać do pamiętania o bliskich oraz przypominać o istocie dbania o nasze otoczenie.

P.Krukowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Patrycja Krukowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Dzień Polskiej Niezapominajki Pod Wesołą Chmurką
Oceń artykuł:

(0)