Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Podziel się:

Podziel się:

Tłusty Czwartek Pod Wesołą Chmurką

Tłusty czwartek, znany także jako zapusty, to nieodzowny znak, że kończy się karnawał.

Zgodnie z tradycją w tym dniu nie liczymy kalorii, tylko zajadamy dowoli pączki, faworki, oponki czy inne słodkości. Tak też było w Niepublicznym Przedszkolu Pod Wesołą Chmurką. Nie mogło zabraknąć degustacji pączków przygotowanych przez panie kucharki oraz faworków, które zrobiła jedna z naszych mam. Każda z grup przygotowała swoje słodkości.
Młodsze przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrobiły gofry z musem malinowym. Najpierw poznały składniki i sposób wykonywania tego smakołyku, odmierzały potrzebne produkty, miksowały ciasto, a następnie obserwowały wypiek gofrów. Wszystkie dzieci miały swój udział w robieniu ciasta oraz w miksowaniu owoców. Frajdy było co niemiara a radość ze zjedzenia jeszcze większa. Gofry wyszły przepyszne!
Starsze przedszkolaki z grupy „Motylki” przygotowały słodkie ciastka zwane „orzeszkami”. Dzieci wspólnie przygotowały ciasto a następnie każdy miał za zadanie zrobić małe kulki, które trzeba było włożyć do specjalnej formy. Gdy upieczone połówki orzeszków ostygły dzieci wypełniały je kremem kokosowym przygotowanym z kaszy jaglanej i wiórków kokosowych.
Wszystkie te działania były doskonałym sposobem i okazją do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich.

P.Krukowska/E.Grynkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Patrycja Krukowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Tłusty Czwartek Pod Wesołą Chmurką
Oceń artykuł:

(0)