Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Kolorowy i zdrowy Tydzień przedszkolaków

Przedszkolaki z NP Pod Wesołą Chmurką poznawały zasady zdrowego stylu życia

Zdrowy Tydzień rozpoczęliśmy od wizyty pielęgniarki, która przedstawiła zasady dbania o czystość bo higiena to nie tylko czyste ręce ale także całe ciało oraz czyste i zdrowe zęby. Aby podkreślić jak ważne jest prawidłowe odżywianie ustaliliśmy sobie kolorowe dni. W Dniu Pomidora dzieci ubrane na czerwono poznały historię pomidora i jego właściwości odżywcze, wymieniały potrawy z pomidorów oraz uczestniczyły w pomidorowych konkursach.
Dzień Marchewkowy to kolor pomarańczowy. W tym dniu przedszkolaki poznały właściwości i budowę najpopularniejszego warzywa czyli marchewki. Nie brakowało marchewkowych zadań i zabaw oraz pracy plastycznej "marchewkowego ogródka". Na zakończenie zajęć zrobiliśmy sok marchewkowy z dodatkiem owoców i innych warzyw.
Najbardziej wyczekiwanym dniem był Dzień Czekolady. W tym dniu dominował kolor brązowy, biały i czarny. Okazało się, że czekolada wcale nie jest taka niezdrowa ale oczywiście tylko ta gorzka. Dzieci poznały historię i wartości odżywcze czekolady oraz obejrzały ilustracje oraz film o powstaniu i produkcji czekolady. Każdy miał też okazję zrobić pyszne czekoladowe lizaki.

P.Krukowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Patrycja Krukowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Kolorowy i zdrowy Tydzień przedszkolaków
Oceń artykuł:

(0)