Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Ełk – Perła Mazur 2018

W środę 30 maja 2018 r. w SP 3 już po raz ósmy, odbył się międzyszkolny konkurs ,,Ełk - Perła Mazur”. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest pani Krzysztofa Jurska, której pomocą służyły w tym roku szkolnym: p. Monika Cybulska-Ryciuk i p. Alina Omilian. Celem corocznego konkursu było wzbudzenie i rozwinięcie wśród uczniów zainteresowania dziejami naszej małej ojczyzny i jej najbliższych okolic. Wzmocnienie identyfikacji dzieci z dziedzictwem kulturowym miejsca zamieszkania, a także budowanie więzi lokalnych, patriotycznych opartych na świadomości wspólnoty kulturowej i regionalnej. Chcieliśmy zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem – miastem i jego okolicami, a także zintegrować uczniów i nauczycieli ełckich szkół podstawowych.

W tym roku szkolnym w potyczkach z wiedzy na temat naszej małej ojczyzny wzięły udział cztery ełckie szkoły podstawowe. Oprócz znajomości najważniejszych wydarzeń z historii Ełku uczestnicy musieli orientować się w przemianach chwili obecnej, znać: topografię miasta, ważne instytucje, obiekty i zabytki Ełku oraz ludzi, którzy zasłużyli się dla rozwoju naszej małej ojczyzny.
Pierwsza konkurencja sprawdzała wiedzę dzieci na temat dziejów Ełku. Każda z grup uzupełniła test jednokrotnego wyboru złożony z 24 pytań. Drużyny musiały popisać się znajomością mazurskich potraw oraz zabytków i obiektów znajdujących się w naszym mieście. Przedstawić jeden z problemów naszej Małej Ojczyzny i jako doradcy Prezydenta Miasta Ełku zaproponować jego rozwiązanie.
Podczas konkursu rywalizujące zespoły musiały wykazać się również kreatywnością i pomysłowością projektując pocztówkę obrazującą nasze miasto Ełk, tak aby przedstawić na niej najbardziej atrakcyjne dla turysty miejsca czy pisząc nową legendę ełcką, która mogłaby wyjaśnić pochodzenie herbu. Uczniowie tworzyli również humorystyczny Dekalog Ełczanina. Przed komisją w atrakcyjny sposób prezentowali stworzony przez siebie na konkurs spot reklamowy miasta Ełku.
Rywalizacja, jak co roku była niezwykle zacięta. Panowała jednak przyjazna atmosfera, która sprzyjała wspólnej zabawie. Największe emocje budziły konkurencje wymagające twórczej inwencji. Uczestnicy bawili się bardzo dobrze, o czym świadczyły ich uśmiechnięte buzie oraz zapał, z jakim pracowali nad każdym zadaniem.
Zwycięzcą tegorocznego konkursu ,,Ełk – Perła Mazur 2017” została delegacja Szkoły Podstawowej nr 4 im. im. prof. Władysława Szafera. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza zajęła II miejsce. Na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II. IV miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krzysztofa Jurska oraz opublikowany na portalu Ełk: Ełk – Perła Mazur 2018
Oceń artykuł:

(0)