Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Dąb Pamięci SP 3 W Ełku – ,,Katyń – ocalić od zapomnienia”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku w zeszłym roku dołączyła do programu - Katyń – ocalić od zapomnienia, którego celem jest uczczenie pamięci ofiar zbrodni katyńskiej oraz zwrócenie uwagi ludzi na tragiczną historię polskich oficerów poprzez posadzenie Dębów Pamięci. Każde drzewo upamiętnia jedną osobę, która została zamordowana z rozkazu Józefa Stalina w 1940 roku.

14 czerwca 2017 r. przed naszą szkołą dokonaliśmy uroczystego posadzenia Dębu Pamięci – oddając honor zamordowanemu w Katyniu w wieku 25 lat podporucznikowi Witoldowi Sienkiewiczowi, oficerowi obozu jenieckiego w Kozielsku.

Dziś upamiętniliśmy tę uroczystość i oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom zbrodni katyńskiej, ,,dając tym samym świadectwo, że pamiętamy, a walka o prawdę to zwycięstwo”.

Dąb Pamięci to dla nas żywy symbol zbrodni katyńskiej. Dzięki niemu także kolejne pokolenia uczniów naszej szkoły będą wychowywane w poczuciu przynależności do narodu i państwa.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krzysztofa Jurska oraz opublikowany na portalu Ełk: Dąb Pamięci SP 3 W Ełku – ,,Katyń – ocalić od zapomnienia”
Oceń artykuł:

(0)