Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

Świąteczne Majsterkowanie w Castoramie

Dnia 18 grudnia po raz kolejny uczniowie klasy 5C ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku wzięli udział w warsztatach – Majsterkowo. Tym razem dzieci miały okazję poznać niezwykle popularną i twórczą metodę projektowania obrazów z nici – String Art, za pomocą której przygotowały przepiękne dekoracje świąteczne.

Uczniowie pod czujnym okiem specjalistów zabrali się do pracy. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał fartuch, kawałek drewnianej płyty, niewielkie gwoździe, papier ścierny, szablon z motywem świątecznym (np. choinka, bombka, głowa renifera, świąteczny lizak), młotek, klej, nożyczki, pędzel, farbę, kolorowe nici, wstążeczki, łańcuchy, brokat, cekiny, koraliki, piórka i itp. ozdoby.

Zadanie nie było łatwe. Najpierw trzeba było szablon równo ułożyć na drewnie, następnie w wyznaczone miejsca wbić gwoździki, tak by stworzyć za ich pomocą kontur wybranego przez siebie świątecznego obrazka. Gdy wszystkie gwoździki zostały już wbite, należało ostrożnie wyciągnąć z pod spodu szablon i zacząć tworzyć swoją dekorację. Wystarczyło przywiązać końcówkę nici supełkiem do gwoździka, a następnie za jej pomocą zahaczać o kolejne gwoździe, nawijając nić na ich główki. W ten sposób powstawał kontur szablonu, natomiast kolejne pasma i kolory nici ponownie przywiązywane i oplatane wokół dowolnych gwoździków wypełniały jego środek.
Wykonanie takiej pracy wymagało dużo cierpliwości, ale efekt końcowy i własne obrazy z nici bardzo cieszą, dlatego warto było podjąć się tego wyzwania.
Na koniec spotkania odbył się konkurs, w wyniku którego wyłoniona została najładniejsza praca. Nie tylko wyróżnionej uczennicy wręczono prezent, każdy bowiem uczestnik warsztatów dostał drobny upominek.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i już nie mogą doczekać się kolejnych. Dzięki warsztatom - Majsterkowo, dzieci zdobywają nowe umiejętności, rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię. Zajęcia w Castoramie rozbudzają w uczniach pasję do majsterkowania, uczą komunikacji i pracy w grupie.

Krzysztofa Jurska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krzysztofa Jurska oraz opublikowany na portalu Ełk: Świąteczne Majsterkowanie w Castoramie
Oceń artykuł:

(0)