Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Podziel się:

Podziel się:

TYDZIEŃ PATRIOTYZMU W NASZEJ SZKOLE

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole została zorganizowana coroczna akcja nazwana Tygodniem Patriotyzmu. W tym roku miało to miejsce od 12 do 18 listopada. Koordynatorkami imprezy były: pani Krzysztofa Jurska oraz pani Monika Cybulska-Ryciuk. Przedsięwzięcie wsparli, jak co roku, rodzice uczniów klasy 8B oraz 4A. Podczas Tygodnia Patriotyzmu zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w życiu społeczności szkolnej, lokalnej i państwowej. Kształtowaliśmy wśród wychowanków tożsamość narodową, postawę szacunku do wartości, symboli i tradycji narodowych. Poszerzaliśmy ich wiedzę o historii państwa i regionu. Uczyliśmy odpowiedniego zachowania w czasie uroczystości szkolnych i państwowych.

8 listopada pięknie udekorowaliśmy naszą szkołę. Korytarze i okna szkolne mieniły się biało-czerwonymi kolorami. Przy wejściu do szkoły ustawiliśmy flagi Polski, na łączniku zawiesiliśmy biało-czerwone balony oraz plakaty przedstawiające ważne wydarzenia z dziejów naszego kraju. W tym roku wykonaliśmy również biało-czerwone flagi, które prezentowały wybrane przedmioty. Jeżeli wychowawca danej klasy był matematykiem, flaga musiała być wykonana z cyfr lub figur geometrycznych.

12 listopada w naszej szkole odbyły się apele upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku na naszych uczniów czekała nietypowa niespodzianka. Zamiast jednej sceny pojawiły się dwie, a wśród widowni zasiedli aktorzy. Uczniowie oglądający sztukę stali się aktywnymi uczestnikami minionych wydarzeń z dziejów naszej ojczyzny. Po apelu każdy zastanawiał się nad ważnym pytaniem: Jak postępować, aby Polska była nadal suwerennym i niepodległym krajem?

13 listopada na łączniku szkolnym podczas dwóch długich przerw odbywało się karaoke patriotyczne. Jak co roku nie brakowało osób chętnych do wspólnego śpiewania. Tymczasem oddziały 0 – 3 oglądały pięknie przygotowany przez panie: Zofię Złocką, Agnieszkę Romatowską oraz Teresę Skowrońską apel.

Natomiast 14 i 15 listopada społeczność naszej szkoły miała możliwość podziwiać prace naszych kolegów i koleżanek przygotowane na konkurs ,,Moje Muzeum”.

18 listopada naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Centrum Edukacji Mundurowej - Liceum Ogólnokształcącego im. Majora Władysława Raginisa, którzy swoją postawą dali piękny przykład patriotyzmu. Wychowankowie tej szkoły opowiedzieli o misji swojej szkoły. Odpowiedzieli na liczne pytania związane z patriotyzmem.

Wszystkim osobom zaangażowanym w Tydzień Patriotyczny bardzo dziękujmy za pomoc, poświęcony czas, wsparcie i wyrozumiałość. Dziękujemy naszym uczniom za godną postawę i aktywny udział w życiu szkoły. Największe podziękowania składamy na ręce rodziców, którzy rok w rok są zaangażowani w nasze szkolne przedsięwzięcie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krzysztofa Jurska
Oceń artykuł:

(0)