Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Podziel się:

Podziel się:

,,Misie” i ,,Smerfy” z MP ,,Bajka” poznają pracę strażaka

W czwartek 11 maja przedszkolaki z grup: ,,Smerfy” oraz ,,Misie” z Miejskiego Przedszkola ,,Bajka” w Ełku pod opieką wychowawczyń wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją ciężką i odpowiedzialną pracą. Ponadto odbył się pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Podczas spotkań dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwalono numery alarmowe: numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy-112. Następnie dzieci zwiedziły pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach oraz salę wypoczynkowo – konferencyjną. Nasi milusińscy mieli również możliwość podania wody z węża strażackiego, oblania siebie i kolegów. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom pamiątkowy dyplom. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje przeżycia, a na twarzach małych przedszkolaków widać było promieniste uśmiechy zadowolenia.
A.Kobylińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Kobylińska oraz opublikowany na portalu Ełk: ,,Misie” i ,,Smerfy” z MP ,,Bajka” poznają pracę strażaka
Oceń artykuł:

(0)