Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Imieniny MP ,,Bajka"

5 listopada to bardzo ważny dzień w życiu społeczności Miejskiego Przedszkola ,,Bajka” w Ełku. Tego dnia przedszkole ,,Bajka” obchodzi swoje wielkie święto -Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W związku z tym, również i w tym roku dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje wzięły udział we wspaniałych zabawach. Przedszkolaki rozpoznawały tytuły bajek po przeczytanych fragmentach bajek, zagadkach, rebusach czy rekwizytach. Układały „bajkowe” puzzle, naśladowały sposób poruszania się bajkowych postaci, próbowały ,,bajkowych” przysmaków a także brały udział w ,,bajkowych” konkursach. Młodsze dzieci wykonały prace plastyczne związane z ich ulubionymi postaciami z bajek, starsze zaś tworzyły własne bajki, ilustrując ich treść. Nie zabrakło również tańców i zabaw przy muzyce, a także odśpiewania hymnu przedszkola- ,,Witajcie w naszej bajce” .Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło przedszkolakom dużo radości.
A.Kobylińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Kobylińska oraz opublikowany na portalu Ełk: Imieniny MP "Bajka"
Oceń artykuł:

(0)