środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Podziel się:

Podziel się:

Biskup ostro o Halloween: to antychrześcijański zwyczaj

- Ze smutkiem obserwujemy w naszej Ojczyźnie...,że szerzy się antychrześcijański Halloween. Jest to powrót do pogaństwa i praktyk demonicznych między innymi w środowiskach szkolnych, a nawet w przedszkolach w formie niewinnej zabawy - to fragment listu biskupa ełckiego ks. Jerzego Mazura.

Słowo pasterskie Biskupa Ełckiego przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Poniżej fragmenty dotyczące Halloween. List zostanie odczytany we wszystkich kościołach diecezji ełckiej podczas ogłoszeń parafialnych w najbliższą niedzielę 29 października 2017 roku.
(...)
2. Ze smutkiem obserwujemy w naszej Ojczyźnie, która ma korzenie chrześcijańskie, że szerzy się antychrześcijański Halloween. Jest to powrót do pogaństwa i praktyk demonicznych między innymi w środowiskach szkolnych, a nawet w przedszkolach w formie niewinnej zabawy. Ten zwyczaj sięga do pogańskich obchodów święta duchów i celtyckiego boga śmierci. To anglosaskie święto, obce naszej kulturze, jest w sposób sztuczny przenoszone na nasz grunt. Czyni ono pewne zamieszanie w umysłach dzieci
i młodzieży. Ten fakt napełnia nas niepokojem, że dzieje się to w katolickiej Polsce.

Pragnę przestrzec wszystkich ochrzczonych przed tym antychrześcijańskim zwyczajem. Jest to wielkie wyzwanie dla ludzi wierzących. Nie wracajcie do pogaństwa. Nieście w dzisiejszy świat dobrą nowinę o Królestwie Bożym, nieście Jezusa Chrystusa.
Proszę was, byście nie brali udziału w zabawach halloweenowych. Jesteście dziećmi Bożymi, odkupionymi Krwią Chrystusa.
Proszę was, katolickich rodziców, chrońcie wasze dzieci i młodzież przed grozą i strachem związanymi z tym pogańskim zwyczajem.
Nie lekceważcie duchowego zagrożenia dla waszych dzieci.

Proszę was, nauczycieli, nie organizujcie w szkołach imprez i zabaw połączonych z przebieraniem się dzieci i młodzieży za istoty ze świata ciemności. Takie zabawy często rujnują duchowość dzieci i młodzieży, nie wnosząc nic pozytywnego i wartościowego.
(...)

+ Jerzy Mazur
Biskup Ełcki
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Mereżka Valida oraz opublikowany na portalu Ełk: Biskup ostro o Halloween: to antychrześcijański zwyczaj
Oceń artykuł:

(0)