Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

Kaczyński w obronie zwierząt i dobrze o PO

Tego nikt się nie spodziewał. Jarosław Kaczyński znalazł coś dobrego w niektórych posłach PO. Poszło o zwierzęta. Wielu zszokowało też wideo, w którym wystąpił.

Jarosław Kaczyński jest twardym politykiem, ale ma jedną słabość: to zwierzęta. Dowiódł tego już nie raz, tym razem zrobił to jednak w bardzo spektakularny sposób. Wystąpił mianowicie w filmiku Fundacja Viva!, która zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. W spocie prezes PiS jednoznacznie opowiedział się za wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futra.

– To jest to sprawa stosunku do zwierząt, kwestia serca dla zwierząt i litości dla nich. Sądzę, że każdy porządny człowiek powinien coś takiego w sobie mieć – mówi Kaczyński na filmie, który możemy obejrzeć na FB Vivy.

Przy okazji Kaczyński wypowiedział się też pozytywnie o niektórych posłach PO. – Wiem jedno: kiedyś w Platformie Obywatelskiej było wielu obrońców zwierząt i akurat ta cecha tej partii, może jedyna, która mi się podobała, jak jest dzisiaj nie wiem. Mam nadzieję jednak, że większość tych obrońców zwierząt będzie w stanie powiedzieć tutaj "tak" – mówi Jarosław Kaczyński.

Przypomnijmy, że na początku listopada do Sejmu wpłynął projekt poselski PiS zakładający między innymi:
zakaz trzymania psów na łańcuchach, a w okresie przejściowym - wydłużenie łańcucha do pięciu metrów
rozszerzenie katalogu czynów uznanych za znęcanie się nad zwierzętami oraz podwyższenie kar za takie czyny.
wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt futerkowych w celu pozyskiwania futer
wprowadzenie zakazu uśmiercania zwierząt gospodarskich bez uprzedniego pozbawienia świadomości
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Mereżka Valida oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Kaczyński w obronie zwierząt i dobrze o PO
Oceń artykuł:

(0)