Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

Internetowy pręgierz będzie skuteczny

Podwyższyć kary dla pijanych kierowców - zabójców? Bez sensu. To nic nie da. Trzeba zastosować bardziej skuteczny sposób.

Jaki? Trzeba zastosować zawstydzającą profilaktykę wobec pijanych kierowców, którzy nie spowodowali wypadku czy kolizji, a tylko jechali po pijaku.

Trzeba mianowicie zastosować znany przed wiekami pręgierz, ale we współczesnym wydaniu.

Po prostu potrzebujemy nowego prawa:

Par 1. Zdjęcie każdego pijanego kierowcy skazanego prawomocnym wyrokiem za jazdę po pijaku jest publikowane na stronie pijanegnoje.pl ze stosowną sentencją wyroku sadowego na okres 1 roku.

Par. 2. Na koszt skazanego jego zdjęcie na plakacie formatu A3 jest publikowane na wszystkich słupach ogłoszeniowych w miejscu jego zamieszkania.

Par. 4. Jeżeli skazany mieszka w domu wielorodzinnym listowną informację o skazaniu otrzymują wszyscy mieszkańcy domu. Jeżeli mieszka w domku rodzinnym: wszyscy mieszkańcy ulicy. List z sentencją wyroku opatrzony jest ostrzeżeniem: Uważaj Twój sąsiad jest potencjalnym zabójcą.

Par. 3 W przypadku, kiedy skazanemu kierowcy towarzyszy osoba trzeźwa mają wobec niej zastosowanie paragrafy 1 i 2.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Mereżka Valida oraz opublikowany na portalu Ełk: Internetowy pręgierz będzie skuteczny
Oceń artykuł:

(0)