Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Podziel się:

Podziel się:

Tajemnice kosmosu - MP "Słoneczna Ósemka"

Miniony tydzień, przedszkolakom z MP "Słoneczna Ósemka" minął pod hasłem "Tajemnice kosmosu". Działania podejmowane przez cały tydzień miały na celu rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania wszechświatem.

Miniony tydzień, przedszkolakom z MP "Słoneczna Ósemka" minął pod hasłem "Tajemnice kosmosu". Działania podejmowane przez cały tydzień miały na celu rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania wszechświatem. W naszej sali, wspólnie stworzyliśmy "Kosmiczny kącik", gdzie umieściliśmy przeróżne czasopisma, książki, makiety związane z tym fascynującym tematem. Dzieci poznały planety Układu Słonecznego, zamieniły się w odkrywców i z masy solnej stworzyły własne planety, wzięły udział w zabawach badawczych, a podczas zajęć sensoplastycznych - same stworzyły księżycowy piasek. Przedszkolaki "wybrały się" również w kosmiczną podróż ozobotem - prosto na planetę Mars, gdzie czekało mnóstwo przygód i zadań. Był to niezwykły tydzień, który dostarczył nam odpowiedzi na nurtujące pytania, dotyczące kosmosu i stał się inspiracją do podejmowania kolejnych wyzwań.

Marlena Zarzecka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marlena Zarzecka oraz opublikowany na portalu Ełk: Przedszkolaki z MP "Słoneczna Ósemka" odkrywają tajemnice kosmosu
Oceń artykuł:

(0)