Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Podziel się:

Podziel się:

"Bezpieczna droga do przedszkola" w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki"

„Bezpieczna droga do przedszkola w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki”. Pod takim hasłem dzieci z grup 4- letnich „Zajączki”, „Żabki”, „Puchatki”, oraz 4- 5 latki „Kotki” uczestniczyły w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

„Bezpieczna droga do przedszkola w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki”.Pod takim hasłem dzieci z grup 4- letnich „Zajączki”, „Żabki”, „Puchatki”, oraz 4- 5 latki „Kotki” uczestniczyły w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drodze. W grupach odbywały się zajęcia dydaktyczne, na których dzieci przypomniały zasady dotyczące bezpiecznego oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię przy pomocy sygnalizacji świetlnej. W związku z tematem do przedszkola zawitali pracownicy Komendy Powiatowej w Ełku, którzy opowiadali o zagrożeniach płynących w ruchu drogowym. Policjanci opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali sprzęt, którym się posługują. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się również ze znakami drogowymi , które ułatwiają funkcjonowanie na drodze oraz poznały numer alarmowy 112. Kolejnymi gośćmi, którzy odwiedzili najmłodszych byli pracownicy Straży Miejskiej w Ełku. Funkcjonariusze prowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na drodze pt. „Autochodzik”. Podczas wizyty dzieci uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych jako piesi oraz kierowcy zważając na zmianę sygnalizacji świetlnej. Na zakończenie zajęć dzieci dostały kolorowanki dotyczące bezpieczeństwa oraz lizaki. Przedszkolaki odwdzięczyły się gromkimi brawami oraz wręczyły podziękowanie.
Marta Foltyńska, Hanna Błyszczyk, Dorota Marciszewska, Dorota Brzoznowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marta Foltyńska oraz opublikowany na portalu Ełk: "Bezpieczna droga do przedszkola" w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki"
Oceń artykuł:

(0)