Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

„Podróż po Europie”

Korzystając, iż w maju obchodzony jest Dzień Unii Europejskiej i Dzień Europy dzieci z obu grup 5-latków „Motylki” i „Pszczółki” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” poznały ciekawostki dotyczące niektórych państw Europy.

Zwieńczeniem całego tygodnia pogłębiania wiedzy było spotkanie międzygrupowe podsumowujące wiedzę. Wychowankowie w trakcie „Podróży po Europie” wybrali się do czterech państw: Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Francji. Będąc w Niemczech dzieci miały za zadanie dopasować logo do samochodu niemieckich aut. Podopieczni również mieli okazję wysłuchać fragmentu jodłowania po czym sami starali się je naśladować. Następnym przystankiem były Włochy, gdzie dzieci układały z kolorowych emblematów swoją ulubioną pizzę oraz śpiewały piosenkę pt. „Ti amo”. We Francji wychowankowie zaśpiewali „Panie Janie” , czyli „Frère Jacques” oraz z plastikowych kubeczków budowali Wieżę Eiffla. Ostatnim krajem w naszej podróży była Hiszpania. Dziewczynki w spódnicach hiszpańskich z wachlarzami oraz kastanietami zatańczyły piękny taniec flamenco. Chłopcy natomiast zamienili się w Torreadorów i walczyli z bykami. Na koniec spotkania odbył się poczęstunek, gdzie dzieci miały okazję spróbować potraw z czterech państw.

Marta Piekarska, Anna Jankowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marta Piekarska oraz opublikowany na portalu Ełk: „Podróż po Europie”
Oceń artykuł:

(0)