Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

"Dzień Kundelka" w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki".

Dnia 25 października dzieci z grupy 3 latki 3 „Zajączki” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” obchodziły Światowy Dzień Kundelka.

W tym dniu przedszkolaki poznały zwyczaje czworonożnych przyjaciół. Okazało się, że dzieci mają w domu pieska i doskonale wiedzą, jak należy opiekować się żywym zwierzęciem. Maluchy poznały również zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem i dowiedziały się jak chronić i obronić się w razie ataku. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, gdzie musiały ułożyć odpowiednią ilość kości do miseczki, układały rasy psów z puzzli oraz dopasowywały atrybuty przedmiotów potrzebne pieskom. „Zajączki” chętnie śpiewały oraz tańczyły do piosenek „Kundel Bury”, „Pieski małe dwa” oraz „Puszek okruszek”. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Marta Piekarska oraz opublikowany na portalu Ełk: "Dzień Kundelka" w Miejskim Przedszkolu i Żłobku "Ekoludki"
Oceń artykuł:

(0)