środa, 17 stycznia 2018. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Profil użytkownika Anna Mścichowska

Pocztówkowe przedszkole - MPiŻ "Ekoludki”

W minionym tygodniu kilka grup z MPiŻ "Ekoludki" zrealizowało drugi etap ogólnopolskiego projektu „Pocztówkowe przedszkole” miesięcznika „Bliżej Przedszkola”.

Grupy: 3 latki 3 Żabki, 3- 4 latki Wiewiórki, 4 latki 1 Tygryski, 4 latki 3 Małe sówki oraz 5 latki 3 Wiewióreczki w listopadzie...

Ekoludki przekazują karmę dla zwierząt

Z powodu zbliżającej się wielkimi krokami zimy, dzieci z przedszkola Ekoludki postanowiły zadbać o bezdomne koty. Przez prawie 2 miesiące przedszkolaki i ich rodzice z wielkim zaangażowaniem zbierali karmę i koce dla zwierząt.

Przekazanie zebranych produktów odbyło się w dwóch etapach: 6.12.2017...

Odwiedziny Mikołaja w "Ekoludkach"

W środę 6 grudnia 2017 r. grupy 3 i 4 latków odwiedził Święty Mikołaj. Przedszkolaki przygotowały się na spotkanie zakładając mikołajowe czapeczki i czerwony ubiór.

Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach maluchów. Dzieci mogły porozmawiać z Mikołajem, wręczyć mu prezent...

Zajęcia z judo w „Ekoludkach”

22 listopada grupa 4 – latków „Małe Sówki” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki” uczestniczyły w zajęciach judo. Dzieci są bardzo podatne na kształtowanie się nawyków niezbędnych dla zdrowia, właściwego rozwoju, sprawności fizycznej i zdolności ruchowych.

Pluszowe misie w "Ekoludkach"

24 listopada MPiŻ „Ekoludki” opanowały pluszowe misie: duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Misie „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pluszaki zasiadły na specjalnie przygotowanym miejscu, czekając cierpliwie...

Ogólnopolski Dzień Seniora w "Ekoludkach"

Tradycja jest tym z czego nasze przedszkole od zawsze słynęło. Pamiętamy, że to, co mamy tu i teraz, miało swój początek w przeszłości. W dniu 15 listopada w MPiŻ „Ekoludki” w grupach 4-latków: „Muchomorki” i „Tygryski” gościliśmy seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku z okazji Dnia Seniora.

Spotkanie z żołnierzem w MPiŻ "Ekoludki"

10 listopada grupę 3 latki 3 „Żabki” odwiedził żołnierz – Pan Grzegorz Wasiluk. Spotkanie było nawiązaniem do Święta Niepodległości (11 listopada).

Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju ale także biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju....

Europejki Dzień Zdrowego Jedzenia w "Ekoludkach"

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” podejmuje wiele inicjatyw mających na celu wyrabianie prozdrowotnych nawyków. Zdrowe odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną jest niezbędnym elementem właściwego rozwoju dziecka na każdym etapie życia. W związku z tym w dniu 8 listopada 2017 r. w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia w grupach 4-latki: „Tygryski” i „Muchomorki” odbyło się spotkanie z paniami dietetyczkami: Karoliną Grajewską i Marleną Stankiewicz z Centrum Dietetycznego Naturhouse Ełk.

"Ekoludki" w Krainie Bajek

W poniedziałek 6 listopada 3 – latki i 4 - latki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki” świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych oraz przynosząc do przedszkola ulubione książki.

"Ekoludki" w Krainie Bajek

W poniedziałek 6 listopada 3 – latki i 4 - latki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki” świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych oraz przynosząc do przedszkola ulubione książki.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »