Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Profil użytkownika Anna Mścichowska

Jak zainteresować dzieci historią? - spotkanie z prezesem Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w MPiŻ "Ekoludki"

W ramach realizacji treści projektu ekologicznego „Przyrodnicze wędrówki po niepodległej Polsce” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, dzieci z grupy 6-latki2 i 6-latki1 spotkały się z inicjatorem i założycielem oraz prezesem organizacji skupiających dzieci wojny w Ełku, a także Krajowej Federacji Kombatanckich Związków Dzieci Ofiar Wojny panem Alfonsem Bobowikiem.

Bezpieczna droga do przedszkola - MPiŻ "Ekoludki"

Dnia 10 października funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ełku odwiedzili grupę 5-latków „Tygryski” z MPiŻ „Ekoludki”. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę oraz zajęcia na temat bezpiecznej drogi do przedszkola, wykorzystując edukacyjny zestaw komunikacyjny.

Tygryskowy Dzień Dziecka - MPiŻ "Ekoludki"

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Grupa „Tygryski” z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku uczciła ten wyjątkowy dzień 4 czerwca.

Pogoda nas nie zawiodła i słońce świeciło nad naszym przedszkolem dla wszystkich dzieci. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych...

Przystanek Lipińskie - wycieczka Ekoludków

Pod koniec maja grupy 4 latków z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Przystanek Lipińskie”.

Podróż autokarem upłynęła bardzo szybko i bezpiecznie. Wyprawa ta miała na celu rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem,...

Wiosenne porządki w Ekoludkach

Już od wielu lat nasza placówka bierze udział w wiosennych porządkach. Ekoludki oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę oraz teren przedszkolny.

Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. W rękawicach ochronnych przemierzały znajome uliczki zbierając odpady do...

Ekoludki w Przedsiębiorstwie Gospodarowania Odpadami "Eko-Mazury"

W dniu 23 maja 2018 r. przedszkolaki z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku wybrały się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami „Eko - Mazury”.

Celem wycieczki było: kształtowanie wrażliwości zarówno na piękno jak i na szkody w środowisku, oddziaływanie na styl życia i świadomość...

Rozstrzygnięcie konkursu w MPiŻ "Ekoludki" - „Wiosna na łące – kreatywne wykorzystanie odpadów”

W dniu 14 maja w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu „Wiosna na łące – kreatywne wykorzystanie odpadów”.

Na konkurs wpłynęło 16 prac. Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie zasad wtórnego...

Ekoludkowe działania ekologiczne

W ramach ubiegania się przez Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" o Międzynarodowy Certyfikat "Zielonej Flagi” placówka w marcu i kwietniu prowadziła kilka działań ekologicznych:

"Podziel się zabawką” - zbiórka zabawek i przekazanie potrzebującym. Akcja miała na celu zachęcić do...

Ekoludkowe rady na odpady - blok zajęć tematycznych

W ramach projektu „Ekoludkowe rady na odpady” w marcu i kwietniu 2018 r. we wszystkich grupach przedszkolnych MPiŻ "Ekoludki" w Ełku został przeprowadzony blok zajęć tematycznych pt. „Odzyskaj - korzystaj” mających na celu wzrost świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami.

Ekoludki dbają o Ziemię

Pod koniec kwietnia "Ekoludki" obchodziły Dzień Ziemi. Każdego dnia odbywały się planowane zajęcia dydaktyczne o tematyce ekologicznej.

Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych wokół tematu ochrony środowiska. Kulminacyjnym momentem było wyjście przedszkolaków do Centrum...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »