Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Profil użytkownika Anna Mścichowska

"Ekoludki" pamiętają o seniorach

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora grupa 5 - latki 1 „Tygryski” oraz 5 - latki 2 „Muchomorki” własnoręcznie przygotowały laurki seniorom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku.

„Finansowy elementarz” - warsztaty w "Ekoludkach"

Cztery grupy z MPiŻ "Ekoludki": 5 -latki 1 „Tygryski”, 5 - latki 2 „Muchomorki”, 4 - latki 3 „Żabki” i 4 - latki 2 wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w ramach projektu „Finansowy elementarz” prowadzonego przez Fundację Banku Millennium we współpracy z Fundacją Verba.

Ekoludkowy happening „Kocham moją ojczyznę za piękno jej przyrody”

W związku z realizacją projektu „Przyrodnicze wędrówki po niepodległej Polsce” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, grupy przedszkolne MPiŻ „Ekoludki” wzięły udział w happeningu „Kocham moją ojczyznę za piękno jej przyrody”.

Jadłodzielnia w Ełku - MPiŻ "Ekoludki"

W związku z obchodzonym 16 października Światowym Dniem Żywności Pani Dziekan Wydziału Gospodarki Turystycznej w Ełku Wyższej Szkoły Gospodarki Agnieszka Danielewicz spotkała się z przedszkolakami z grupy 5-latki 1 "Tygryski" w cel zapoznania dzieci z problemem marnowania żywności oraz przedstawieniem zasad funkcjonowania ełckiej jadłodzielni.

Ścianka zieleni z tui w MPiŻ "Ekoludki"

Obok głównego budynku MPiŻ „Ekoludki, przed parkingiem, zostały posadzone nowe drzewka.

„Ściana zieleni z tui” została sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach realizacji małego projektu edukacyjnego z zakresu edukacji ekologicznej...

Poznajemy piękno naszego kraju - wycieczka MPiŻ "Ekoludki"

Jednym z zadań projektu edukacyjnego „Przyrodnicze wędrówki po niepodległej Polsce” była wycieczka do Nadleśnictwa Ełk. Na miejscu w lesie dzieci spotkały się z doświadczonym leśnikiem panem Marianem Podleckim, który opowiedział wiele ciekawych rzeczy z życia zwierząt. Potem była przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt w jesiennej szacie.

Jak zainteresować dzieci historią? - spotkanie z prezesem Mazurskiego Towarzystwa Naukowego w MPiŻ "Ekoludki"

W ramach realizacji treści projektu ekologicznego „Przyrodnicze wędrówki po niepodległej Polsce” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, dzieci z grupy 6-latki2 i 6-latki1 spotkały się z inicjatorem i założycielem oraz prezesem organizacji skupiających dzieci wojny w Ełku, a także Krajowej Federacji Kombatanckich Związków Dzieci Ofiar Wojny panem Alfonsem Bobowikiem.

Bezpieczna droga do przedszkola - MPiŻ "Ekoludki"

Dnia 10 października funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ełku odwiedzili grupę 5-latków „Tygryski” z MPiŻ „Ekoludki”. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę oraz zajęcia na temat bezpiecznej drogi do przedszkola, wykorzystując edukacyjny zestaw komunikacyjny.

Tygryskowy Dzień Dziecka - MPiŻ "Ekoludki"

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Grupa „Tygryski” z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku uczciła ten wyjątkowy dzień 4 czerwca.

Pogoda nas nie zawiodła i słońce świeciło nad naszym przedszkolem dla wszystkich dzieci. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych konkursów,...

Przystanek Lipińskie - wycieczka Ekoludków

Pod koniec maja grupy 4 latków z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Przystanek Lipińskie”.

Podróż autokarem upłynęła bardzo szybko i bezpiecznie. Wyprawa ta miała na celu rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem, a także...