środa, 21 marca 2018. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Profil użytkownika Anna Mścichowska

Zabawy logopedyczne - MPiŻ "Ekoludki"

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy „Tygryski” w formie wesołych zabaw logopedycznych ćwiczyły aparat artykulacyjny, wykonywały gimnastykę buzi i języka, ćwiczenia oddechowe oraz fonacyjne służące wydłużaniu fazy wydechowej.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością uczestniczyły...

Światowy Dzień Dinozaura w MPiŻ „Ekoludki”

26 lutego przedszkolaki z grup „Tygryski” i „Małe Sówki” obchodziły święto prehistorycznych stworzeń – dinozaurów. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię tych fascynujących gadów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały.

„Inny nie znaczy gorszy”

Na świecie żyje kilka miliardów ludzi. Każdy z nas ma inny kolor oczu, włosów, skóry. Mamy różne obyczaje, wyznajemy różne religie i mówimy różnymi językami.

W czwartek 15 lutego 2018 roku grupy 4latki1 i 4latki3 odwiedziła pani psycholog 
z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku....

„EkoWalentynki”

14 lutego czterolatki z grupy „Małe sówki” i „Tygryski” obchodziły „EkoWalentynki”. Biletem wstępu na konkurs międzygrupowy były zużyte baterie.

Przedszkolaki poznały niebezpieczeństwa zagrażające środowisku naturalnemu ze strony człowieka. Dzieci segregowały śmieci do właściwych...

Światowy Dzień Śniegu w "Ekoludkach"

4 latkom z grupy „Tygryski” i „Muchomorki” poniedziałkowa pogoda dopisała, gdyż maluchy mogły spędzić czas na śnieżnych zabawach zimowych, obchodząc przy tym Światowy Dzień Śniegu.

Dzieci dowiedziały się jakiego kształtu są płatki śniegu oraz podczas jakich zjawisk atmosferycznych...

Laurki dla Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku od przedszkolaków z MPiŻ "Ekoludki"

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym 4 latki „Muchomorki” i „Tygryski” z MPiŻ "Ekoludki" z okazji „Dnia Babci i Dziadka” wręczyły Seniorom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ełku Wyższej Szkoły Gospodarki własnoręcznie wykonane laurki.

Pocztówkowe przedszkole - MPiŻ "Ekoludki”

W minionym tygodniu kilka grup z MPiŻ "Ekoludki" zrealizowało drugi etap ogólnopolskiego projektu „Pocztówkowe przedszkole” miesięcznika „Bliżej Przedszkola”.

Grupy: 3 latki 3 Żabki, 3- 4 latki Wiewiórki, 4 latki 1 Tygryski, 4 latki 3 Małe sówki oraz 5 latki 3 Wiewióreczki w listopadzie...

Ekoludki przekazują karmę dla zwierząt

Z powodu zbliżającej się wielkimi krokami zimy, dzieci z przedszkola Ekoludki postanowiły zadbać o bezdomne koty. Przez prawie 2 miesiące przedszkolaki i ich rodzice z wielkim zaangażowaniem zbierali karmę i koce dla zwierząt.

Przekazanie zebranych produktów odbyło się w dwóch etapach: 6.12.2017...

Odwiedziny Mikołaja w "Ekoludkach"

W środę 6 grudnia 2017 r. grupy 3 i 4 latków odwiedził Święty Mikołaj. Przedszkolaki przygotowały się na spotkanie zakładając mikołajowe czapeczki i czerwony ubiór.

Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach maluchów. Dzieci mogły porozmawiać z Mikołajem, wręczyć mu prezent...

Zajęcia z judo w „Ekoludkach”

22 listopada grupa 4 – latków „Małe Sówki” z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki” uczestniczyły w zajęciach judo. Dzieci są bardzo podatne na kształtowanie się nawyków niezbędnych dla zdrowia, właściwego rozwoju, sprawności fizycznej i zdolności ruchowych.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »