Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Profil użytkownika Anna Mścichowska

Ogólnopolski Dzień Seniora w "Ekoludkach"

Tradycja jest tym z czego nasze przedszkole od zawsze słynęło. Pamiętamy, że to, co mamy tu i teraz, miało swój początek w przeszłości. W dniu 15 listopada w MPiŻ „Ekoludki” w grupach 4-latków: „Muchomorki” i „Tygryski” gościliśmy seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku z okazji Dnia Seniora.

Spotkanie z żołnierzem w MPiŻ "Ekoludki"

10 listopada grupę 3 latki 3 „Żabki” odwiedził żołnierz – Pan Grzegorz Wasiluk. Spotkanie było nawiązaniem do Święta Niepodległości (11 listopada).

Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju ale także biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju....

Europejki Dzień Zdrowego Jedzenia w "Ekoludkach"

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki” podejmuje wiele inicjatyw mających na celu wyrabianie prozdrowotnych nawyków. Zdrowe odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną jest niezbędnym elementem właściwego rozwoju dziecka na każdym etapie życia. W związku z tym w dniu 8 listopada 2017 r. w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia w grupach 4-latki: „Tygryski” i „Muchomorki” odbyło się spotkanie z paniami dietetyczkami: Karoliną Grajewską i Marleną Stankiewicz z Centrum Dietetycznego Naturhouse Ełk.

"Ekoludki" w Krainie Bajek

W poniedziałek 6 listopada 3 – latki i 4 - latki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki” świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych oraz przynosząc do przedszkola ulubione książki.

"Ekoludki" w Krainie Bajek

W poniedziałek 6 listopada 3 – latki i 4 - latki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki” świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych oraz przynosząc do przedszkola ulubione książki.

Pocztówkowe przedszkole "Ekoludki"

Kilka grup z MPiŻ "Ekoludki" wzięło udział w ogólnopolskim projekcie „Pocztówkowe przedszkole” pod patronatem miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. Grupy: 3 latki 3 Żabki, 3- 4 latki Wiewiórki, 4 latki 1 Tygryski, 4 latki 3 Małe sówki oraz 5 latki 3 Wiewióreczki wykonały prace plastyczne indywidualne i grupowe o Ełku.

"Dyniowe Ekoludki"

Dnia 2 listopada grupy przedszkolne MPiŻ "Ekoludki": 3 latki „Żabki” oraz 4 latki „Tygryski” obchodziły "Dzień Dyni". Dzieci ubrane na pomarańczowo uczestniczyły we wspólnych zabawach.

Na początku obejrzały teatrzyk na podstawie wiersza "Ogrodowa dynia" , następnie poznały budowę...

Międzygrupowy konkurs pod hasłem „Żyjmy zdrowo-kolorowo”

25 października czterolatki z grupy „Tygryski” i „Małe Sówki” miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia w quizie międzygrupowym. Dzieci układały puzzle i rozwiązywały zagadki o tematyce zdrowotnej. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, m.in. wyścig z marchewką na tacy.

"Trampolinek" w "Ekoludkach"

W tym tygodniu do MPiŻ „Ekoludki” w Ełku przybył nieoczekiwany gość – bardzo duży „Trampolinek”. Dzieci były ogromnie zaskoczone, gdyż „Trampolinek” to znana dzieciom postać z książek wydawnictwa PWN i nasza pacynka, z którą pracujemy od początku roku szkolnego.

Praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez ulicę w Ekoludkach

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego 18 października dzieci z grup „Wiewiórki” (3-4 latki) i „Tygryski” (4 latki) gościły u siebie funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Podczas zajęć przeprowadzonych przez zaproszonych gości Starszego Specjalistę Magdalenę...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »