Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Profil użytkownika Anna Mścichowska

Tygryskowy Dzień Dziecka - MPiŻ "Ekoludki"

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Grupa „Tygryski” z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku uczciła ten wyjątkowy dzień 4 czerwca.

Pogoda nas nie zawiodła i słońce świeciło nad naszym przedszkolem dla wszystkich dzieci. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych...

Przystanek Lipińskie - wycieczka Ekoludków

Pod koniec maja grupy 4 latków z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Przystanek Lipińskie”.

Podróż autokarem upłynęła bardzo szybko i bezpiecznie. Wyprawa ta miała na celu rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem,...

Wiosenne porządki w Ekoludkach

Już od wielu lat nasza placówka bierze udział w wiosennych porządkach. Ekoludki oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę oraz teren przedszkolny.

Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. W rękawicach ochronnych przemierzały znajome uliczki zbierając odpady do...

Ekoludki w Przedsiębiorstwie Gospodarowania Odpadami "Eko-Mazury"

W dniu 23 maja 2018 r. przedszkolaki z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku wybrały się na wycieczkę do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami „Eko - Mazury”.

Celem wycieczki było: kształtowanie wrażliwości zarówno na piękno jak i na szkody w środowisku, oddziaływanie na styl życia i świadomość...

Rozstrzygnięcie konkursu w MPiŻ "Ekoludki" - „Wiosna na łące – kreatywne wykorzystanie odpadów”

W dniu 14 maja w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu „Wiosna na łące – kreatywne wykorzystanie odpadów”.

Na konkurs wpłynęło 16 prac. Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie zasad wtórnego...

Ekoludkowe działania ekologiczne

W ramach ubiegania się przez Miejskie Przedszkole i Żłobek "Ekoludki" o Międzynarodowy Certyfikat "Zielonej Flagi” placówka w marcu i kwietniu prowadziła kilka działań ekologicznych:

"Podziel się zabawką” - zbiórka zabawek i przekazanie potrzebującym. Akcja miała na celu zachęcić do...

Ekoludkowe rady na odpady - blok zajęć tematycznych

W ramach projektu „Ekoludkowe rady na odpady” w marcu i kwietniu 2018 r. we wszystkich grupach przedszkolnych MPiŻ "Ekoludki" w Ełku został przeprowadzony blok zajęć tematycznych pt. „Odzyskaj - korzystaj” mających na celu wzrost świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami.

Ekoludki dbają o Ziemię

Pod koniec kwietnia "Ekoludki" obchodziły Dzień Ziemi. Każdego dnia odbywały się planowane zajęcia dydaktyczne o tematyce ekologicznej.

Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych wokół tematu ochrony środowiska. Kulminacyjnym momentem było wyjście przedszkolaków do Centrum...

Ekoludki robią wiosenne kanapki

Przedszkolaki z grupy „Tygryski” 13 kwietnia podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe, wiosenne kanapki ".

Dzieci same przygotowały dla siebie drugie śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy...

Ekoludkowy Dzień Czekolady

Przedszkolaki 12 kwietnia świętowały Dzień Czekolady. Tego dnia dzieci zapoznały się z wyglądem kakaowca oraz jego owoców, poznały właściwości czekolady, jej skład oraz powody, dla których należy zamienić niezdrowe przekąski na rzecz najlepiej gorzkiej czekolady.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »