Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w MPiŻ „Ekoludki” w Ełku

8 września 2017 r. dwie grupy 4 - latków „Muchomorki” i „Tygryski” gościły Ratownika Medycznego. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w bardzo ciekawych warsztatach, gdzie zostały przygotowanie do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy.

Ratownik Medyczny pokazał maluchom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień, wyjaśnił również, na czym polega jego praca, czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe i jakie są do nich numery alarmowe. Przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Ponadto zobaczyły, jak wygląda pozycja boczna tzw. bezpieczna i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała oraz masaż serca. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Na koniec warsztatów zachwycone dzieci z ogromną radością wręczyły Ratownikowi Medycznemu własnoręcznie wykonaną laurkę w postaci torby medycznej.

Anna Mścichowska, Magda Kosak, Justyna Kamińska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Mścichowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w MPiŻ „Ekoludki” w Ełku
Oceń artykuł:

(0)