Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Ekoludkowe rady na odpady - blok zajęć tematycznych

W ramach projektu „Ekoludkowe rady na odpady” w marcu i kwietniu 2018 r. we wszystkich grupach przedszkolnych MPiŻ "Ekoludki" w Ełku został przeprowadzony blok zajęć tematycznych pt. „Odzyskaj - korzystaj” mających na celu wzrost świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami.

Przedszkolaki oraz zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną informującą w jaki sposób ograniczyć ilość wyrzucanych śmieci oraz jak przekształcać zużyte przedmioty w akcesoria przydatne w domu i przedszkolu. Maluchy z dużym zaangażowaniem segregowały odpady na organiczne, metal, plastik, szkło i papier, chętnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, ale prawdziwe emocje towarzyszyły im podczas wykonywania wspólnie z rodzicami transparentów na happening „Recykling TAK składowanie NIE” oraz przyborników z recyklingu na kredki i nożyczki.

Anna Mścichowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Mścichowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekoludkowe rady na odpady - blok zajęć tematycznych
Oceń artykuł:

(0)