Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Przystanek Lipińskie - wycieczka Ekoludków

Pod koniec maja grupy 4 latków z MPiŻ „Ekoludki” w Ełku wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Przystanek Lipińskie”.

Podróż autokarem upłynęła bardzo szybko i bezpiecznie. Wyprawa ta miała na celu rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem, a także nabywanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Na początku gospodarze oprowadzili dzieci po swoim gospodarstwie. Maluchy ciekawe otaczającego je świata chętnie brały udział we wszystkich przygotowanych atrakcjach m.in.: warsztatach ceramicznych, pieczeniu kiełbasek, zabawach na placu zabaw i skakaniu na trampolinie. Zadowolone i pełne cudownych wrażeń przedszkolaki wróciły do placówki. Z pewnością wiadomości, które przekazali gospodarze pozostaną na długo w ich pamięci. Obserwacja środowiska to wspaniałe przeżycie dla młodych ludzi, którzy wszystkimi zmysłami bacznie obserwują i odbierają świat, a to co dobrego i mądrego zobaczą i usłyszą od dorosłych będzie prowadzić ich przez całe życie.

Anna Mścichowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Mścichowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Przystanek Lipińskie - wycieczka Ekoludków
Oceń artykuł:

(0)