Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

Perełki poznają język migowy

Nasi Rodzice chętnie przychodzą poopowiadać dzieciom o wykonywanym zawodzie.

28 kwietnia 2017 roku w grupie V dzieci z Miejskiego Przedszkola Perełka
im. Jana Brzechwy odbyły się zajęcia wprowadzające w świat osób niesłyszących i słabosłyszących. Zajęcia prowadziła mama jednego z naszych wychowanków – pani Marta Drawert w ramach cyklu ,, Poznajemy zawody rodziców – Rodzice dzieciom”. Na co dzień pani Marta pracuje w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Głuchych im. św. F. Smaldone w Olecku. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom obecności w naszym życiu codziennym osób z wadą słuchu oraz rozbudzenie wrażliwości i empatii w stosunku do nich.
Pani Marta wprowadziła elementy z języka migowego, aby dzieci poznały alternatywne sposoby porozumiewania i komunikowania się z osobami z wadą słuchu. Poznały podstawowe słowa: dzień dobry, dowidzenia, jak masz na imię, dobranoc, mama, tata wypowiadane w języku migowym.
Dzieci obejrzały również fragment przedstawienia wykonanego przez osoby niesłyszące.
Zajęcia z języka migowego bardzo podobały się dzieciom , zadawały wiele pytań prowadzącej na temat funkcjonowania dzieci niesłyszących i niedosłyszących w środowisku, np. Jak takie dzieci się bawią, Czym one się bawią, itp.. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały i pożegnały się z gościem, oczywiście w języku migowym.
Dzieci i panie z grupy V dziękują pani Marcie Drawert za poświęcony czas i naukę tolerancji dla ludzi niepełnosprawnych.
N-lka Perełki: Bożena Padiasek przy współpracy z Martą Drawert
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: Perełki poznają język migowy
Oceń artykuł:

(0)