Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

Perełki na Pikniku Mundurowym

w ramach współpracy placówek edukacyjnych z terenu miasta Ełk.

8 czerwca 2017r. najstarsze grupy V;VI;VII;III z Miejskiego Przedszkola "Perełka" uczestniczyły w Pikniku Mundurowym., którego celem było podniesienie wartości patriotycznych wśród dzieci. Dzieci w czasie imprezy miały okazję zapoznać się z zadaniami osób pracujących w służbach mundurowych.Uczestniczyły w pokazie musztry wojskowej. Z bliska mogły zobaczyć sprzęt, jakiego używają w pracy żołnierze, strażacy, policjanci, czy też straż miejska.
Dzieci chętnie zakładały kamizelkę kuloodporną, hełm z noktowizorem , sprawdzały jak ciężkie są karabiny. Uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy, a następnie pod bacznym okiem ratowników medycznych, samodzielne mogły wykonać sztuczne oddychanie, oczywiście na fantomie . Kolejną atrakcją było podnoszenie sprawności fizycznej przez dzieci poprzez uczestnictwo w różnorodnych konkurencjach sportowych. Po wyczerpujących konkurencjach, dzieci mogły odpocząć oczekując na pomalowanie twarzy. Na zakończenie każdy uczestnik imprezy otrzymał dyplom za aktywny udział.
Dzieci wróciły szczęśliwe z wrażeniami, które na długo pozostaną w ich pamięci.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: Perełki na Pikniku Mundurowym
Oceń artykuł:

(0)