Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

"Perełki" na wycieczce w Państwowej Szkole Muzycznej w Ełku

Kolejne tematy realizowane w naszym przedszkolu nawiązywały do muzyki nowoczesnej, poważnej itp. Idąc tym tropem, postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę do szkoły muzycznej w Ełku.


Dzieci z gr.II wybrały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Ełku. Dzieci miały możliwość poznania wyglądu i odgłosu wielu ciekawych instrumentów oraz ich nazw: gitara, klarnet, fortepian, trąbka, akordeon klawiszowy,akordeon guzikowy, wiolonczela. itp. Przedszkolaki wysłuchały utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły. Dzieci cieszyły się ogromnie, mogły podziwiać młode talenty. Po wspaniałym koncercie dzieci odwiedziły sale, gdzie Pan Hubert Rutkowski opowiedział wiele ciekawych rzeczy na temat instrumentów perkusyjnych. Dzieci miały okazję zagrać na różnych instrumentach tworząc "mini orkiestrę z Panem Hubertem Rutkowskim.
Wycieczka do Szkoły Muzycznej okazała się dla dzieci bardzo ciekawa i pouczająca. Za wspaniałą prezentację instrumentów i koncert serdecznie dziękujemy pracownikom Szkoły Muzycznej w Ełku Pani Elżbiecie Sobolewskiej, panu Hubertowi Rutkowskiemu. Podziękowania składamy także wszystkim małym artystom, którzy przygotowali niezapomniany koncert.

Nauczycielka z Miejskiego Przedszkola "Perełka" im Jana Brzechwy w Eł ku Bożena Padiasek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: "Perełki" na wycieczce w Państwowej Szkole Muzycznej w Ełku
Oceń artykuł:

(0)