Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Perełki na wycieczce w Urzędzie Skarbowym w Ełku.

Poznajemy zawody rodziców.

Dnia 16 .03. 2018 r. dzieci z grupy II pod opieką pani Bożeny Padiasek i pani Renaty Czuper złożyły wizytę w Urzędzie Skarbowym w Ełku. W ramach akcji "Poznajemy zawody rodziców" mama Maćka, pani Monika Handel zaprosiła naszą grupę do swojego zakładu pracy. W kilku słowach opowiedziała na czym polega jej praca, oprowadziła nas po budynku. Wytłumaczyła też, w jakim celu należy składać oświadczenia podatkowe i co dzieje się z pieniędzmi uzyskanymi z podatków. Pani Monika pokazała dzieciom główną salę , gdzie interesanci mogą złożyć dokumenty, bądź uzyskać niezbędne informacji do ich wypełnienia. Następnie w sali konferencyjne Naczelnik Urzędu Skarbowego pan Roman Szczyglewski zapoznał dzieci z charakterem pracy urzędu i podstawową wiedzą na temat podatków. Dzieci zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem, a na zakończenie otrzymały upominki w postaci balonów oraz kolorowych odblasków. To wielka frajda dla małych gości.
Następnie w sali konferencyjnej wysłuchaliśmy informacji dotyczących pracy urzędu. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego należy brać i przechowywać paragony otrzymywane w sklepach. Panie urzędniczki wytłumaczyły też, w jakim celu należy składać oświadczenia podatkowe i co dzieje się z pieniędzmi uzyskanymi z podatków.
Dziękujemy Panu Naczelnikowi oraz pani Monice za zaproszenie Perełek na wycieczkę i ciekawy sposób przybliżenia dzieciom wiedzy, która za kilkanaście lat stanie się im niezbędna.
Bożena Padiasek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: Perełki na wycieczce w Urzędzie Skarbowym w Ełku
Oceń artykuł:

(0)