Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Perełki świętują Światowy Dzień Czekolady

12.04.2018r. dzieci z gr II z Miejskiego Przedszkola "PEREŁKA" uczestniczyły w Światowym Dniu Czekolady zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną- to był najsłodszy dzień w całym roku zarówno dla dzieci jak i Pań.

12 kwietnia to piękna data, zwłaszcza dla fanów czekolady i jej wariacji. To Dzień Czekolady. W tym dniu dzieci z gr.II uczestniczyły w warsztatach w robieniu czekoladowej masy , z której potem przy użyciu foremek wykonały ozdoby w kształcie motylków, serduszek i aniołków. Ozdobiły je różnymi kolorowymi dodatkami.Wykonane ciasteczka dzieci mogły zabrać do domu. Następnie Pani prowadząca warsztaty wyświetliła dzieciom film ukazujący "Jak powstaje czekolada". W tym dniu przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji o czekoladzie m.in.: skąd pochodzi, z czego się składa, jakie są jej rodzaje i jakie są jej pozytywne właściwości dla zdrowia. Degustowały także różne rodzaje czekolad .Dzieci nie kryły zadowolenia i przypuszczamy, że chciałyby, aby tak słodkie święta były obchodzone każdego dnia. To był bardzo udany dzień. Serdecznie dziękujemy pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za tak atrakcyjne zajęcia.


Bożena Padiasek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: Perełki świętują Światowy Dzień Czekolady
Oceń artykuł:

(0)