Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Perełki z gr.II z wizytą w bibilotece

W przedszkolu nie ma takiego dnia w którym dzieciom nie czyta się bajki lub opowiadania. Przedszkolaki lubią książki więc odwiedziły magiczne dla nich miejsce, czyli bibliotekę.

Dnia 20 kwietnia dzieci z gr.II z przedszkola "Perełka" pod opieką nauczycielki Bożeny Padiasek po raz kolejny odwiedziły Miejska Bibliotekę w Ełku, w ramach "Cała Polska czyta dzieciom.. i my też". Prowadząca poprosiła dzieci o wybranie książki, której chciałyby wysłuchać. Wybór padł na Księgę uczuć "W moim sercu" Jo Witka. Czytanie uzupełniane było rozmową na temat uczuć, które mieszkają w sercu każdego człowieka. Dzieciaki , mimo iż są jeszcze małe o uczuciach wiedzą wiele. Potrafią je nazwać i powiedzieć czym charakteryzuje się np.złość, radość. Trafnie też wytłumaczyły powiedzenie "Serce w rozterce". Następnie wysłuchały bajki "Ja nie chcę być księżniczką". Wszystkie dzieci wykazywały zainteresowanie prezentowanymi bajkami.
Czytanie dzieciom od zawsze cieszy się dużą popularnością. Dlatego jeszcze nie raz odwiedzimy bibliotekę, która jest tak magicznym miejsce? Pamiętamy o tym , że lektura jest najlepszą inwestycją przyszłość dziecka. Zwłaszcza w dobie komputera i telewizji.


Bożena Padiasek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: Perełki z gr.II z wizytą w bibilotece
Oceń artykuł:

(0)