Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Najmłodsi z Miejskiego Przedszkola "Perełka" na wycieczce w Straży Pożarnej

Wycieczki do siedziby Straży Pożarnej stały się już u nas w Przedszkolu tradycją. Co roku wiosną, nasze przedszkolaki uczestniczą w spotkaniu ze strażakami.

8 maja – dwie najmłodsze grupy przedszkolne I i II wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej.Celem wycieczki było zapoznanie z pracą strażaka,wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.
Przed wycieczką w każdej z grup została przeprowadzona rozmowa podczas której przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się w czasie drogi do straży pożarnej, oraz zasady właściwego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.
Strażacy pokazali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy wozy strażackie, mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Dzieci mogły popróbować swoich sił w gaszeniu pożaru. Podczas spotkania zwiedzaliśmy salę edukacyjną Ognik .Tam dzieci obejrzały prezentację multimedialnej ukazującą sposoby alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.
Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda mieszkanie po pożarze oraz wspiąć się na drabinę by "zaalarmować" za pomocą strażackiego dzwonu.
Na koniec przedszkolaki otrzymały certyfikaty z odbytego szkolenia.
Dziękujemy Wszystkim Pracownikom Straży Pożarnej.

N-elka Bożena Padiasek
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: Najmłodsi z Miejskiego Przedszkola "Perełka" na wycieczce w Straży Pożarnej
Oceń artykuł:

(0)