Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Czterolatki z Perełki na Farmie Mazurskiej

Zajęcia inne niż zawszeDniu 11.06.2018 czterolatki z Miejskiego Przedszkola PEREŁKA im. Jana Brzechwy wraz ze swoimi paniami Bożeną Padiasek, Agnieszką Wysocką,Renatą Czuper oraz rodzicami odwiedziły Farmę Mazurską w Szarejkach. Siedlisko jest pięknie położone wśród zieleni, naturalnych łąk, w pobliżu lasu i jeziora Mącze. Właściciele gospodarstwa przygotowali wiele atrakcji. Przeprowadzili dla wszystkich warsztaty z pieczenia chleba. Dzieci aktywnie uczestniczyły w całym procesie, zaczynając od przesiewania mąki, wyrabiania ciasta, formowania swoich chlebków, posypywania różnymi ziarnami, a kończąc smarowaniem blaszek i układaniem na nich swoich wyrobów. Podczas wielogodzinnego pobytu przedszkolaki mogły milo spędzić czas, poznając zwierzęta hodowlane- krowy, konia, owce nizinne, kozy. Choć zwierzęta były przyjaźnie nastawione na spotkanie z dziećmi, to dla wielu wychowanków było to pierwsze spotkanie ze zwierzętami. Chętni uczestnicy wycieczki mogli przejść skrócony kurs dojenia kóz pod bacznym okiem właścicielki Pani Marty Elsner. Baraszkowaniem na „zielonej murawie” przy pięknej pogodzie, to najwspanialszy czas radości i zadowolenia. Zabawy na placu - huśtawki, zjeżdżalnie, wspinanie po linie, skoki na trampolinie, gra w piłkę umiliły im czas oczekiwanie na swoje wypieki. Natomiast wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek było chwilą odpoczynku. Wycieczkę serdecznym podziękowaniem i pozdrowieniem właścicieli Farmy Mazurskiej.
Trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń, ze swoimi wypiekami, wróciliśmy do przedszkola, gdzie jeszcze długo opowiadaliśmy o swoich odczuciach.
Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Elsner i pracownikom Farmy Mazurskiej za wspaniałe, niezapomniane zajęcia na łonie natury.
Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki i aktywny udział.

Nauczycielki: Bożena Padiasek ; Agnieszka Wysocka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: Czterolatki z Perełki na Farmie Mazurskiej
Oceń artykuł:

(0)