Czwartek, 1 października 2020. Imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Kropki w gr. IV z Perełki

Dzień kropki to radosne święto kreatywności przypadające 15 września.

Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy dzieci w Miejskim Przedszkolu "Perełka" im.Jana Brzechwy w Ełku. Przedszkolacy zarażeni radością, optymizmem doskonale się bawili w ubraniach w kropki.
Na zajęciach dzieci obejrzały film na podstawie książki "Kropka” Petera H. Reynoldsa, tym samym poznały genezę tego święta. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, które drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Kropka stała się bohaterką wielu zabaw, gier literackich, plastycznych i ruchowych. Wystarczyło tylko uruchomić wyobraźnię. Tego dnia również dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są w kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Na zakończenie dnia obydwie grupy wykonały pracę plastyczną z fantazyjnych kropek. Wszystkie obrazy w kropki zostały wywieszone na tablicy, gdzie każdy mógł je podziwiać. Przez cały dzień dzieciom z gr.IV towarzyszyła piosenka "Dzień kropki" do melodii Sunny Boney M.która będzie towarzyszyć dzieciom każdego dnia , by pamiętały że każde z nich ma talent i nie ma rzeczy , których nie potrafią zrobić.


N-elki: Bożena Padiasek, Agnieszka Wysocka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Bożena Padiasek oraz opublikowany na portalu Ełk: Dzień Kropki w gr. IV z Perełki
Oceń artykuł:

(0)