Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Podziel się:

Podziel się:

Posłanka Arent: chcemy wiedzieć, co nam sprzedają

Posłanka PiS z Olsztyna chce, żeby klienci znali skład produktów na wagę. Mógłby się pojawiać na przykład na paragonach.

Posłanka skierował w tej sprawie pismo do Ministra Zdrowia:

Szanowny Panie Ministrze,

do mojego biura poselskiego z prośbą o pomoc zwróciło się grono osób zainteresowanych problematyką zdrowego odżywiania. Jak wskazują, pomimo tego, że konsument ma prawo, aby pytać o skład kupowanego produktu spożywczego, który sprzedawany jest bez opakowania, w praktyce kupujący często rezygnują z dodatkowych pytań, gdyż te nierzadko wywołują irytację ekspedientów, a także innych osób oczekujących w kolejce.

W trosce o zdrowie konsumentów, osoby zainteresowane problematyką zdrowego odżywiania proponują rozwiązanie, które zwiększy świadomość kupujących. W ich opinii dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie obowiązku drukowania przy zapłacie za zakupy, na paragonie dodatkowym składu produktu spożywczego kupowanego na wagę bez oryginalnego opakowania.

Ze względu na to, iż zaproponowane rozwiązanie wymagałoby wymiany sprzętu lub też jego przeprogramowania, w pierwszej kolejności obowiązkiem wydruku dodatkowych paragonów ze składem kupowanych na wagę produktów spożywczych mogłyby być obciążone jedynie sklepy wielkopowierzchniowe. Dopiero w późniejszym czasie, po zbadaniu reakcji konsumentów i ocenie pomysłu, mógłby zostać wprowadzony również do mniejszych sklepów.

W związku z powyższym, uprzejmie proszę Szanownego Pana Ministra o odpowiedź czy ministerstwo planuje zmiany legislacyjne w przedstawionym obszarze?

Z wyrazami szacunku,

Iwona Arent
Poseł na Sejm RP
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prawy Ełk oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: Posłanka Arent: chcemy wiedzieć, co nam sprzedają
Oceń artykuł:

(0)