Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Podziel się:

Podziel się:

W niedzielę już nie kupisz

11 marca będzie pierwszą niedzielą, kiedy nie będą pracować duże sklepy i galerie. Zakaz handlu w niedzielę będzie wprowadzany stopniowo. W tym roku nie będzie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Od 2020 roku zakaz będzie całkowity.

Przypomnijmy, że zakaz dotyczy sklepów, w których właściciele zatrudniają najemnych pracowników. Z działania nowego prawa są wyjęte między innymi kawiarnie, stacje paliw, kwiaciarnie oraz sklepy znajdujące się na dworcach i lotniskach.

Handlowe będą za to niedziele: przed Bożym Narodzeniem, tydzień przed Wielkanocą, w jedną podczas zimowych wyprzedaży i w dwie w czasie letnich, a także tuż przed początkiem roku szkolnego, czyli w ostatnią niedzielę sierpnia.

W Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14.

Za złamanie zakazu przewidziano karę finansową w wysokości od 1 tys. do 100 tys. zł. Sprzedawcy, którzy w sposób uporczywy będą łamać prawo, ryzykują karę ograniczenia wolności.

ZAKAZ HANDLU W 2018 ROKU

MARZEC
11 marca,
18 marca
W Wielki Piątek (31 marca) sklepy będą działały do godz. 14

KWIECIEŃ
1 kwietnia (Wielkanoc)
8 kwietnia
15 kwietnia
22 kwietnia
REKLAMA

MAJ
13 maja
20 maja (Zielone Świątki)

CZERWIEC
10 czerwca
17 czerwca

LIPIEC
8 lipca
15 lipca
22 lipca

SIERPIEŃ
12 sierpnia
19 sierpnia
REKLAMA

WRZESIEŃ
9 września
16 września
23 września

PAŹDZIERNIK
14 października
21 października

LISTOPAD
11 listopada (Święto Niepodległości)
18 listopada

GRUDZIEŃ
9 grudnia
W grudniu nie zrobimy zakupów ponadto 25 grudnia (wtorek) - Boże Narodzenie oraz 26 grudnia (środa) – w drugi dzień Bożego Narodzenia.Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prawy Ełk oraz opublikowany na portalu Gazeta Olsztyńska: W niedzielę już nie kupisz. Zobacz, kiedy będą zamknięte sklepy
Oceń artykuł:

(0)