środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

Masz 16 lat? Sam zdecydujesz czy jesteś mężczyzną czy kobietą

Ustawę o uzgodnienu płci przygotowali posłowie Twojego Ruchu. Trafiła ona do nadzwyczajnej podkomisji w Sejmie. Ustawa uprawniałaby do zmiany płci pod pewnymi warunkami już od 16 roku życia.

Jeżeli Sejm przyjmie ustawę w zaproponowanej przez TR fromie, to do zmiany płci nie trzeba będzie poddawać się żadnym procedurom medycznym, związanym ze zmianą narządów płciowych. Wystarczy własne przekonanie o swojej płci.

Posłowie TR chcą też, że aby kiedy u noworodka nie występują jednoznacznie określone organy płciowe, zakazać rodzicom decydowania o zabiegach, które zmierzałyby do „ukształtowania cech płciowych dziecka”. Ma ono o swojej płci zdecydować samo po ukończeniu 13. roku życia.

Ustawa nie ogranicza prawa osoby, która zmieniła wpis w metryce dotyczący jej tożsamości płciowej, do zawarcia związku małżeńskiego. Oznacza to, że np. kobieta, który zmieni płeć na męską (niekoniecznie zmieniając narządy), będzie mógła poślubić mężczyznę.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prawy Ełk oraz opublikowany na portalu Ełk: Masz 16 lat? Sam zdecydujesz czy jesteś mężczyzną czy kobietą
Oceń artykuł:

(0)