Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Klima i toaleta z zamkniętym obiegiem. Raczej nie dla nas...

Nazywa się "Impuls". To prawdziwe cudeńko. Ma klimatyzację i Wi-Fi. Kosztował prawie 13 milionów złotych. Ale do Ełku chyba nie pojedzie.

Jeszcze w lutym po mazursko-warmińskich torach będzie śmigał, zakupiony przez marszałka województwa, nowiutki pociąg "Impuls". Fachowo nazywa się 37 WE. W komfortowych warunkach może nim podróżować 265 pasażerów. Pociąg jest klimatyzowany i ma Wi-Fi. Może pędzić z prędkością do 160 km na godzinę.

Pociąg testują teraz maszyniści, a my zastanawiamy się na jakie trasy skieruje skład Warmińsko-Mazurski Oddział Przewozów Regionalnych. Odpowiedź może być dla Mazur bolesna, bo wygląda na to, że pociąg nie dojedzie, ani do Kętrzyna, ani do Giżycka, ani też. do Ełku. Problem bowiem w silniku. "Impuls" to elektryczny zespoł trakcyjny wyposażony w silnik elektryczny. Zatem dojechać może co najwyżej do Korsz.

Pociąg regularne kursy rozpocznie jeszcze w lutym.

Fot: http://pl.wikipedia.org/wiki/Newag_Impuls#mediaviewer/File:37WE-001.jpg
Licencja: http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

creativecommons.org
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Prawy Ełk oraz opublikowany na portalu Ełk: Klima i toaleta z zamkniętym obiegiem. Raczej nie dla nas...
Oceń artykuł:

(0)