Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Podziel się:

Podziel się:

Zajęcia z edukacji regionalnej w „Światełku”

Zajęcia z edukacji regionalnej w „Światełku”

Zajęcia z edukacji regionalnej w „Światełku”

W kwietniu 2018r. grupie „Promyczki” odbył się cykl zajęć, które miały na celu przybliżyć dzieciom historię naszego miasta. 09 kwietnia dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na terenie przedszkola, których propagatorem jest Muzeum Historyczne w Ełku. Obejrzały i wysłuchały ciekawych historii związanych z naszym miastem. Innym razem dzieci wybrały się na wycieczkę „Spacerkiem po Ełku”. Poznawały ciekawe miejsca, zabytkowe budowle, pomniki, sławne postaci. Z dużym zainteresowaniem oglądały wystawę fotograficzną „Zatrzymane w kadrze” – „Piękno naszej małej Ojczyzny”, przygotowaną wspólnie z rodzicami w przedszkolu. Zdjęcia przedstawiały ciekawe zakątki, przyrodę, architekturę, zabytki, nowe inwestycje i budowle. Kolejnym działaniem były zajęcia otwarte „Spotkanie z poezją”, w których uczestniczyli zaproszeni rodzice. Chętni rodzice recytowali wiersze o Ełku ze zbioru „Małej antologii twórczości ełckiej braci szkolnej”. Prezentując wiersze dostarczyliśmy przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich.
Różnorodność przeprowadzonych zajęć przyczyniła się do uwrażliwienia wychowanków na piękno tzw. małej ojczyzny, czyli miejsca, w którym się urodziliśmy lub gdzie mieszkamy. Dokładamy wszelkich starań , by w sercach dzieci słowo „ Ełk” wzbudzało pozytywne emocje oraz kojarzyło się z chwilami radosnego, pogodnego dzieciństwa, jak w wierszu „Moje miasto Ełk” autorstwa Karoliny P. – uczennicy Szkoły Podst. nr 3 w Ełku.

Hanna Jaśkowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Hanna oraz opublikowany na portalu Ełk: Zajęcia z edukacji regionalnej w „Światełku”
Oceń artykuł:

(0)