środa, 20 września 2017. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Profil użytkownika sp4

Akcja czytelnicza „NIE dla analfabetyzmu. CZWÓRKA czyta”

Dzisiaj, 8 września, obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem oraz Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa .

Z inicjatywy polonistów została zorganizowana dwudniowa akcja czytelnicza „NIE dla analfabetyzmu. Czwórka czyta!”. Poprzez tę szkolną...

WAKACJE PACHNĄCE RUMIANKIEM

Białka, to malutka miejscowość turystyczna woj. lubelskiego, położona niezwykle malowniczo nad jeziorem Białka. Bezpośrednio przy plaży usytuowany jest bardzo atrakcyjny, 3 –gwiazdkowy Hotel Polesie, w którym, na jeden tydzień wakacji ,zatrzymała się grupa dzieci z klas II i III ełckiej Czwórki.

Uczniowie z "Czwórki" na ścieżkach Parku Jurajskiego

Ledwie przebrzmiał ostatni, w minionym roku, szkolny dzwonek, a już 28 – osobowa grupa uczniów z klas V i VI ełckiej "Czwórki" popędziła pakować walizki, by ruszyć na szlak wakacyjnej przygody, w ramach szkolnego obozu geologicznego.

Po kilku godzinach jazdy autokarem uczestnicy dotarli do...

Scratch'owe zmagania

Programowanie nie jest trudne! O tym miał przekonać uczniów ełckiej "Czwórki" Dzień Scratch'a i propozycja udziału w scratch'owym konkursie.

Już drugi rok Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku uczestniczy w programie "Mistrzowie Kodowania". Od września 2016 r. nauczyciele zajęć komputerowych w...

TECHNICZNE ZMAGANIA aleMĄDRALI

Finał III edycji projektu realizowanego przez SP4 w Ełku pn. „aleMĄDRALE” odbył się 7 czerwca 2017 r. w Ełckim Centrum Kultury. Na uroczystość przybyło 42 uczniów reprezentujących środowiska wszystkich ełckich szkół podstawowych. Wszystkiemu przyglądali się bacznie przybyli na przedsięwzięcie zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele. W sali „Zebra” siedem szkolnych drużyn stanęło przed starannie wyselekcjonowanymi zadaniami wynikającymi z wcześniejszego uczestnictwa uczniów w warsztatach.

MAMY 6. ZESPÓŁ SIATKARSKI W POLSCE. SIATKARSKI Z SP4 NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniach 25 - 28 maja 2017 r. młode siatkarki z naszej szkoły udały się na Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej w kategorii „4” siatkarskich dziewcząt w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Tegoroczny finał był rozgrywany w Głuchołazach.

SIATKARKI Z „CZWÓRKI” NAJLEPSZE W WOJEWÓDZTWIE

23 maja 2017 r. w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa w kategorii „4” siatkarskich dziewcząt w ramach Szkolnego Związku Sportowego.

W zawodach wzięło udział 5 najlepszych drużyn z całego województwa. Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Ełku, Giżycka, Olsztyna,...

W SZKOLNEJ CODZIENNOŚCI O EDUKACJI INACZEJ

W 2016 roku organizacja Ashoka wyłoniła pierwsze w Polsce „Szkoły z mocą zmieniania świata”. Szkoły zakwalifikowane do programu wyróżniają się odwagą w podejmowaniu innowacji, oryginalnych rozwiązań oraz zdolnością dzielenia się swoimi praktykami z innymi środowiskami. Społeczności tych szkół współpracują ze sobą, ale też z lokalnymi partnerami, prowadząc szeroko rozumianą edukację. W działaniach tych umiejętności społeczne mają priorytetowy charakter. Ełcka "Czwórka" jest jedną z sześciu szkół, w których Ashoka dostrzegła potencjał zmiany.

Rakiety w Parku Naukowo-Technologicznym

Gdzie najszybciej zetknąć się z innowacją? Gdzie znajdziemy nowe technologie? Czym będziemy zajmować się w przyszłości? Odpowiedzi na te pytania szukali uczniowie ełckiej "Czwórki" podczas swoich wizyt w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku.

Zajęcia uczniów SP4 z jubileuszem 25-lecia PWiK w tle

Dni Otwarte Funduszy Europejskich obchodzone w dniu 19 maja, były sposobnością do zwiedzania obiektów Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku: Stacji Uzdatniania Wody w Przekopce i Oczyszczalni Ścieków w Nowej Wsi Ełckiej.

Zajęcia poza klasą to bardzo ważny element naszej ekoedukacji....