Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Profil użytkownika sp4

W KRAINIE BAJEK WARMII I MAZUR - cd. zdjęć

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej oraz w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Szafera w Ełku kamishibai stało się alternatywną formą prezentacji literatury, tym razem regionalnej. Księgozbiór obu bibliotek powiększył się też o nowopowstałe książeczki ,,O dzielnym Janku” z tekstem napisanym na podstawie legendy mazurskiej bajkopisarki Ireny Kwintowej oraz z ilustracjami wykonanymi przez dzieci.

SP4 W KRAINIE BAJEK WARMII I MAZUR

Każdy zakątek Polski jest skarbnicą opowieści o niezwykłych bohaterach, często nieziemskich istotach, wyjątkowych miejscach lub tajemniczych wydarzeniach. Dzisiaj pamięć o wielu najpiękniejszych legendach, tak cennych dla regionalnej kultury i tradycji, powoli wymiera. Aby do tego nie dopuścić, uczestnicy programu "Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018" podjęli się realizacji projektu "Wędrownej Akademii Kultury'17" i przygotowali "LEGENDĘ MAZURSKĄ W SZTUCE KAMISHIBAI".

Wędrowna Akademia Kultury w SP4

3 i 10 pażdziernika 2017 roku w szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty teatralne oraz emisji głosu i dykcji. Uczestnikami spotkań byli uczniowie realizujący zadania partnerskiego projektu Wędrownej Akademii Kultury'17, ich opiekunowie oraz przedstwiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku. Celem zajęć z zaproszonymi Gośćmi było nabycie umiejętności i wiadomości oraz formowanie postaw w celu prawidłowego przedstawienia ,,Legendy mazurskiej w sztuce kamishibai" organizowanego w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura” .

Dzień Dobrej Wiadomości

2 października „Szkoły z mocą zmieniania świata”, do których jako jedna z sześciu należy ełcka „Czwórka”, w ramach międzynarodowego dnia empatii obchodziły dzień dobrej wiadomości. W tym dniu szczególny akcent kładliśmy na pozytywny przekaz, język bez przemocy (NVC - Nonviolent Communication) oraz szeroki uśmiech.

Międzynarodowe spotkanie projektowe w Porto Viro

W dniach 26.09.-29.09.2017r. we włoskim miasteczku Porto Viro odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie koordynatorów i nauczycieli każdej ze szkół uczestniczących w projekcie przeciwko przemocy w szkole. Projekt realizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 4 w Ełku w ramach programu Erasmus+ i finansowany przez Unię Europejską.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA w SP4

29 września obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dzień rozpoczęliśmy od sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia. Przepytani zostali rodzice, uczniowie, a nawet nauczyciele. Z radością możemy powiedzieć, że wszyscy wykazali się dużą umiejętnością mnożenia. Klasy...

Czytać czy nie czytać?

29 września 2017 r. obchodziliśmy w SP4 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Plan szkolnych działań obejmował pogadanki w klasach na temat zalet głośnego czytania i ciekawostek związanych z tematem, ,,Poranek z książką” w świetlicy oraz głośne czytanie na przerwach fragmentów książek...

„PRZYJAŹNI MÓWIĘ TAK! PRZEMOCY NIE!”.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Program został opracowany tak, aby wspierać kraje uczestniczące w zakresie efektywnego wykorzystywania potencjału kapitału społecznego oraz promowania idei uczenia się przez całe życie. Erasmus+ to również odpowiedź na potrzeby współczesnej Europy oraz wyzwania, które przed nią stoją.

Akcja czytelnicza „NIE dla analfabetyzmu. CZWÓRKA czyta”

Dzisiaj, 8 września, obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem oraz Międzynarodowy Dzień Piśmiennictwa .

Z inicjatywy polonistów została zorganizowana dwudniowa akcja czytelnicza „NIE dla analfabetyzmu. Czwórka czyta!”. Poprzez tę szkolną...

WAKACJE PACHNĄCE RUMIANKIEM

Białka, to malutka miejscowość turystyczna woj. lubelskiego, położona niezwykle malowniczo nad jeziorem Białka. Bezpośrednio przy plaży usytuowany jest bardzo atrakcyjny, 3 –gwiazdkowy Hotel Polesie, w którym, na jeden tydzień wakacji ,zatrzymała się grupa dzieci z klas II i III ełckiej Czwórki.