środa, 21 marca 2018. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Profil użytkownika sp4

W świetle i światłem - projekt fotograficzny w SP4

Na początku października świat fotografii otworzyła przed klasą 7a Pani Aneta Lewoń, która jest naszym Rodzicem, a zawodowo fotografem. W czasie tego spotkania opowiedziała uczniom o swojej przygodzie z fotografią, przybliżyła specyfikę różnych obiektywów oraz ich możliwości. W praktycznym działaniu zaprezentowała zasady fotografii portretowej, działania blendy i samego światła.

NIEBOLOTEM DO BETLEJEM

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W szkołach odbywają się wieczory kolęd i jasełka.

W tegoroczny świąteczny klimat wprowadziły całą społeczność SP4 w Ełku przygotowane przez uczniów klasy 7b i kl. 4a jasełka, które zostały wystawione dwukrotnie...

„SZLACHETNA PACZKA" w SP4 - relacja lidera

W tym roku po raz pierwszy zdecydowałyśmy się wziąć udział w szlachetnej paczce w SP4. Byłam pełna obaw, czy akcja będzie dobrze przyjęta w nowym dla mnie miejscu pracy, jednak już w pierwszym tygodniu naszej akcji wspólnie z koleżankami – Moniką Nagolską i Elżbietą Jeżewską – wiedziałyśmy, że damy radę.

PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA ZALEŻY OD NAS!

Minął Tydzień Edukacji Globalnej w polskich szkołach. W Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku upłynął on przede wszystkim na uczniowskiej pracy nad projektami naukowymi w ramach „Szkolnej Agendy 2030”. Uczniowie wszystkich klas – od pierwszej po siódmą – brali udział w poszukiwaniach odpowiedzi na pytania o świat roślin i zwierząt, czystość powietrza w naszym mieście, gospodarkę odpadami, zużycie i jakość wody w Ełku, sposoby wykorzystywania alternatywnych źródeł energii, konsekwencje stosowania energii węglowej, a wreszcie o problemy społeczne i jakość życia ełczan.

ŚWIĘTO MISIA w SP nr 4 - cd. zdjęć

Miś to ponadczasowa, popularna i ulubiona maskotka dzieci na całym świecie. Jest towarzyszem zabaw, powiernikiem tajemnic, przytulanką, a także bohaterem literatury dziecięcej.

ŚWIĘTO MISIA w SP nr 4

Miś to ponadczasowa, popularna i ulubiona maskotka dzieci na całym świecie. Jest towarzyszem zabaw, powiernikiem tajemnic, przytulanką, a także bohaterem literatury dziecięcej.

Od 2002 roku 25 listopada ma swoje święto - Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej też okazji 24 listopada...

TEATR WIEJSKI - NIETYPOWA LEKCJA REGIONALIZMU

20 listopada uczniowie klas 3f i 4b ełckiej "Czwórki" uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności DZIAŁAJ LOKALNIE.

Podczas spotkania z etnografem wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o dawnym życiu na wsi na Mazurach. Panie, ubrane w barwne...

W GOŚCINNEJ I PRZYJAZNEJ RUMUNII

W Vaslui - ciekawym zakątku świata, pełnym malowniczych krajobrazów, tradycyjnych zwyczajów i historycznych budowli odbyła się druga wizyta partnerska ełckiej "Czwórki" w ramach programu Erasmus Plus/Partnerstwa Strategiczne Szkół Akcja KA2 „Bullying: I don’t stay! Yes to friendship”.

W KRAINIE BAJEK WARMII I MAZUR - cd. zdjęć

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej oraz w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Szafera w Ełku kamishibai stało się alternatywną formą prezentacji literatury, tym razem regionalnej. Księgozbiór obu bibliotek powiększył się też o nowopowstałe książeczki ,,O dzielnym Janku” z tekstem napisanym na podstawie legendy mazurskiej bajkopisarki Ireny Kwintowej oraz z ilustracjami wykonanymi przez dzieci.

SP4 W KRAINIE BAJEK WARMII I MAZUR

Każdy zakątek Polski jest skarbnicą opowieści o niezwykłych bohaterach, często nieziemskich istotach, wyjątkowych miejscach lub tajemniczych wydarzeniach. Dzisiaj pamięć o wielu najpiękniejszych legendach, tak cennych dla regionalnej kultury i tradycji, powoli wymiera. Aby do tego nie dopuścić, uczestnicy programu "Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018" podjęli się realizacji projektu "Wędrownej Akademii Kultury'17" i przygotowali "LEGENDĘ MAZURSKĄ W SZTUCE KAMISHIBAI".