Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Podziel się:

Podziel się:

„aleMądrale” RAZEM I ODWAŻNIE

10 maja 2016 roku odbyły się zajęcia warsztatowe przeprowadzone na terenie Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. W warsztatach brali udział uczniowie siedmiu szkół podstawowych na terenie Ełku - uczestnicy programu "aleMądrale". Przypominamy, że "aleMĄDRALE" to projekt realizowany przez SP4 we współpracy ze wszystkimi szkołami podstawowymi w Ełku.

W pierwszej części warsztatów brali udział wszyscy uczestnicy. Celem tej części było: przywitanie się, poznanie swoich imion, zainteresowań, współpraca, szukanie cech wspólnych grupy. Ta część zajęć odbywała się na świeżym powietrzu, w promieniach słońca, co dodatkowo wprowadziło uczestników w miłą atmosferę.
Następnie uczestnicy zostali podzieleni losowo na 3 grupy. Grupy prowadziły w tym samym czasie: p.Teresa Garlicka, p. Joanna Kierwiak-Staszek i p. Katarzyna Słowik. Celem zajęć w salach była przede wszystkim integracja uczestników poprzez:
- lepsze poznanie uczestników
- kształtowanie umiejętności współpracy
- podniesienie poczucia bezpieczeństwa w grupie
- budowanie więzi w grupie,
- rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
- naukę autoprezentacji zarówno swojego zespołu jak i indywidualnej
- podnoszenie poczucia własnej wartości uczestników.
Uczniowie m.in. tworzyli pajęczą sieć z nici, byli poddawani testowi zaufania do grupy, opisywali mocne strony swoich kolegów. Zajęciom towarzyszył śmiech i zaangażowanie. Z każdym kolejnym zadaniem uczestnicy byli bardziej otwarci, odważni, nawiązywali bliższe relacje z uczniami innych szkół. Dziękujemy za integrację grupy!
Wioletta Michalewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sp4 oraz opublikowany na portalu Ełk: „aleMądrale” RAZEM I ODWAŻNIE
Oceń artykuł:

(0)