Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podziel się:

Podziel się:

NIEZWYKŁĄ MATEMATYKA

Działania matematyczne mogą zjednoczyć wokół wspólnego tematu uczniów z różnych poziomów edukacyjnych. Przekonali się o tym uczestnicy zajęć z ełckiej "Czwórki" i ZDZ.

W poniedziałek – 7 listopada – klasa 6a wybrała się do ZDZ na praktyczną lekcję matematyki. Naszą matematyczną wiedzę realizowaliśmy podczas zajęć z Techniki Ruchu Kolejowego. Dokładnym tematem było prowadzenie ruchu pociągów oraz obliczanie ich masy. Lekcja rozpoczęła się obejrzeniem krótkiego filmu o budowie mostu kolejowego. Następnie uczniowie klasy 6a oraz 1 klasy technikum zostali podzieleni na 5 zespołów. Każdy zespół otrzymał dane do obliczenia masy pociągu. Wbrew pozorom zadanie to okazało się bardzo łatwe! Następnie przeszliśmy do zadania nieco trudniejszego. Przy użyciu słomek, taśmy, plasteliny oraz tekturowych deseczek musieliśmy zbudować most, po którym miała przejechać metalowa atrapa lokomotywy. Pomysły były różne. Jedni rysowali projekt na kartce i ściśle się go trzymali, inni podzielili się pracą i spontanicznie wymyślali konstrukcje. Lekcja ta pokazała jak istotna jest matematyka w życiu codziennym. Z zajęć cała klasa wróciła zadowolona i z niecierpliwością czeka na następne praktyczne działania matematyczne.
Natalia Skowrońska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sp4 oraz opublikowany na portalu Ełk: Matematyka królową "czwórki"
Oceń artykuł:

(0)