Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Bajkowy kogel - mogel

28 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Ełku odbyło się „Pasowanie na Czytelnika”. Uroczystość była przyjęciem uczniów klasy Ia do grona czytelników biblioteki.

Zanim najmłodsi uczniowie szkoły złożyli przyrzeczenie, wcześniej spotkali się z nauczycielem bibliotekarzem. Poznali podstawowe wiadomości o bibliotece, książkach i zasady poprawnego zachowania w wypożyczalni oraz czytelni, a także odpowiedzialności za księgozbiór szkoły. Tego dnia w czytelni powitali ich przebrani za postacie z bajek i filmów członkowie I grupy Klubu Przyjaciół Biblioteki wraz z opiekunem. Każdy Pierwszoklasista musiał sprawdzić się w różnych konkurencjach oraz zabawach tematycznie związanych z bajkami i ich głównymi bohaterami. Po złożeniu przyrzeczenia odbyło się pasowanie. Zastępca dyrektora szkoły pani Barbara Dziuba oficjalnie przyjęła ich do grona Czytelników biblioteki. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali książkę do klasowej biblioteczki, zakładki oraz ,,Wyprawkę Młodego Czytelnika”. Miłą i smaczną częścią imprezy był poczęstunek w postaci jabłek oraz zbożowych ciasteczek z żurawiną i rodzynkami, które własnoręcznie przygotowały uczennice klasy Va Marta Maciorowska i Oliwia Babicz ze swoimi mamami. Na zakończenie wszyscy udali się do wypożyczalni, by wypożyczyć pierwsze książki.

Bożena Merchelska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sp4 oraz opublikowany na portalu Ełk: Bajkowy kogel-mogel
Oceń artykuł:

(0)