Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

MAMY 6. ZESPÓŁ SIATKARSKI W POLSCE. SIATKARSKI Z SP4 NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniach 25 - 28 maja 2017 r. młode siatkarki z naszej szkoły udały się na Ogólnopolski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej w kategorii „4” siatkarskich dziewcząt w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Tegoroczny finał był rozgrywany w Głuchołazach.

W zawodach wzięło udział 16 najlepszych drużyn z całego kraju. Do rywalizacji przystąpili mistrzowie każdego województwa. W turnieju spotkania były rozgrywane na czterech boiskach, systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów do 25 punktów.
W pierwszym dniu zmagań nasza szkoła rozegrała 3 spotkania. W pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość drużyny z Krakowa i przegraliśmy 0-2. Kolejne dwa spotkania to już nasze zwycięstwa. Wygrana 2-1 z drużyną z Wałcza i 2-0 z zespołem Mielca. Po rozgrywkach grupowych uplasowaliśmy się na 2 miejscu i dzięki temu zakwalifikowaliśmy się do najlepszych ośmiu zespołów w kraju. Kolejny dzień to dalsze zmagania. Na samym początku przegraliśmy ze Starogardem Gdańskim 1-2, aby wygrać kolejna dwa spotkania, kolejno 2-1 z Radomiem i 2-0 ze szkołą z Kluczewska. Ostatni dzień to już tylko jeden mecz o 5 miejsce. Zmierzyliśmy się ponownie z drużyną z Radomia, ale niestety tym razem musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników i przegraliśmy 1-2. Ostatecznie zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 4 zajęły wysokie 6 miejsce w Polsce. Na 7 rozegranych spotkań odniosły 4 zwycięstwa i 3 - krotnie doznały porażek. Gratulujemy!
Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowały dziewczęta z klasy 6 „d” - klasy sportowej o profilu piłki siatkowej w składzie: Szczotko Gabriela, Mościcka Nikola, Ekstowicz Matylda, Chmielewska Emilia, Przekop Michalina, Cwalina Natalia, Szulc Julia, Pawłowicz Marlena, Stryjewska Zuzanna, Bukowska Ewa, Kurzyk Maja.
Trenerem zespołu jest p. Paweł Konopka.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sp4 oraz opublikowany na portalu Ełk: Siatkarki z SP 4 na Mistrzostwach Polski
Oceń artykuł:

(0)