Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

WAKACJE PACHNĄCE RUMIANKIEM

Białka, to malutka miejscowość turystyczna woj. lubelskiego, położona niezwykle malowniczo nad jeziorem Białka. Bezpośrednio przy plaży usytuowany jest bardzo atrakcyjny, 3 –gwiazdkowy Hotel Polesie, w którym, na jeden tydzień wakacji ,zatrzymała się grupa dzieci z klas II i III ełckiej Czwórki.

Pod opieką p. Joanny Pabich i p. Emilii Zambrzyckiej dzieci spędziły czas na wspólnych zabawach i warsztatach związanych tematycznie z rękodziełem i sztuką ludową. Każdego dnia dzieci wyjeżdżały na zajęcia do Ośrodka Pracy Twórczej w pobliskim Hołownie, gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów nauczyły się robić bibułkowe kwiaty i glicerynowe mydełka. Lepiły też z gliny wazoniki i poznawały sposób wyrabiania cegieł. Piekły rogaliki z konfiturą, malowały na szkle i tkały tkaniny na krosnach. Ze swoimi wychowawczyniami zrobiły też makramowe bransoletki i za pomocą kleju na gorąco, gliny i innych naturalnych materiałów wykonały makietę dawnej wsi. Najwięcej emocji dostarczyła jednak gra terenowa „Awantura w Krainie Rumianku”, w której dzieci szukały sposobów na uratowanie mieszkańców wioski przed „Złym Lichem”. Zresztą, większość mieszkańców tej wioski, w niezwykle ciekawych kostiumach, była osobiście zaangażowana w tę grę. Mimo bardzo wypełnionych dni, znalazł się też czas na zabawy na plaży i w pobliskim lesie, a także wakacyjne spotkanie ze strażakami. Siły regenerowaliśmy przy niebywale suto i wykwintnie zastawionym stole oraz komfortowo wyposażonych pokojach naszego hotelu. Ponieważ byliśmy bardzo sympatyczną grupą, zostaliśmy zaproszeni przez panią dyrektor hotelu na rozgrywki do kręgielni.
Czas płynął szybko i nim się obejrzeliśmy, cali ,zdrowi i pełni wrażeń powróciliśmy do rodziców.
Za moc niezwykłych przeżyć i cudowny wakacyjny wypoczynek dziękujemy Urzędowi Miasta Ełk, który wsparł nasz projekt grantem finansowym.
Joanna Pabich
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sp4 oraz opublikowany na portalu Ełk: WAKACJE PACHNĄCE RUMIANKIEM
Oceń artykuł:

(0)