Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Podziel się:

Podziel się:

Jednostka Strzelecka 1007 Ełk im. płk Mariana Sołtysiaka ps. "Barabasz" w Miejskim Przedszkolu "Słoneczna Ósemka"

Pierwsza pomoc - ważna sprawa w grupie Biedronki oraz Wiewióreczki

29 września grupa Wiewióreczki oraz Biedronki z Miejskiego Przedszkola "Słoneczna Ósemka"i wzięły udział w spotkaniu ze "Strzelcami" z Jednostki Strzeleckiej 1007 Ełk im. płk Mariana Sołtysiaka ps. "Barabasz". Zaproszeni goście zapoznali dzieci w jaki sposób udzielamy pierwszej pomocy, powtórzyliśmy numery telefonów alarmowych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności. Aby lepiej zapamiętać jak prawidłowo udzielić pomocy nasze dzieci przećwiczyły je na specjalnych fantomach. Radości i dumy było co niemiara kiedy udało się wykonać ćwiczenie prawidłowo.
Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.Dziękujemy "Strzelcom" za odwiedziny w naszym przedszkolu.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Justyna Zawadzka oraz opublikowany na portalu Ełk: Jednostka Strzelecka 1007 Ełk im. płk Mariana Sołtysiaka ps. "Barabasz" w Miejskim Przedszkolu "Słoneczna Ósemka"
Oceń artykuł:

(0)