Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Podziel się:

Podziel się:

Podróże Jeża ze Zgierza

Dzieci z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" przystąpiły do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Podróże Jeża ze Zgierza. Dzieci Jeża zapraszają - wspólnie Polskę poznają".

6- latki 1 z wielką radością powitały gościa w swojej grupie i nadały mu imię Bąbelek. Teraz będzie towarzyszył im podczas spacerów, wyjść, imprez i zajęć edukacyjnych organizowanych przez różne ełckie instytucje. Przedszkolaki postarają się aby jeż polubił i pokochał ich rodzinne miasto tak samo mocno jak oni sami.
Od momentu, kiedy Bąbelek zamieszkał w grupie "Tygryski" , razem z nimi odwiedził już kilka miejsc w Ełku. Obejrzał zabytkową wieżę ciśnień. W Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja, razem z ich uczniami, uczył się przygotowywać kopytka. Uczestniczył w festynie Uśmiechnięte 4 Łapy i pomagał przy zbiórce pokarmu dla zwierząt w Centrum Edukacji Ekologicznej. Na placu edukacyjno - rozrywkowym Mikołaja Kopernika wykonał zdjęcie w towarzystwie polskiego, wielkiego astronoma, którego imię nosi park.
Dzieci przygotowały całą listę miejsc, w które będą zabierać jeża przez cały rok szkolny. Na pewno na brak atrakcji nie będzie mógł narzekać.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole Ekoludki
Oceń artykuł:

(0)