Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Z wizytą w lesie.

W piątek, 30 września, dwie grupy czterolatków z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku wybrały się z wizytą do lasu do Nadleśnictwa Ełk w Mrozach.

Dzieci z grupy „Jagódki” i „Żuczki” na miejscu przywitał pan leśniczy, który oprowadził maluchy po terenie i zapoznał je z kolejnymi etapami rozwoju drzew. Wyjaśnił, co oznacza nazwa „szkółka leśna”, jakie gatunki drzew rosną w naszych lasach i jakie można w nich spotkać zwierzęta. Dzieci dowiedziały się ile lat potrzeba, żeby z małego nasionka wyrosło piękne, duże drzewo. Wycieczka do lasu dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Czterolatki miały świetną okazję do poznawania przyrody samodzielnie obserwując, słuchając i dotykając. Uczyły się zwracać uwagę na piękno otaczającej ich przyrody, właściwego zachowania się w lesie oraz zbierały okazy do kącika przyrody. Na zakończenie uczestnicy wycieczki pożegnali się z leśniczym, który wręczył dzieciom upominki – kolorowanki o lesie. Po powrocie do przedszkola, dzieci pełne wrażeń, segregowały zebrane okazy i umieszczały je w grupowych kącikach przyrody.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Stefanowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Z wizytą w lesie
Oceń artykuł:

(0)