Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Drzewa dzisiaj mamy, więc o drzewach pamiętamy

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Pamiętały o nim "Jagódki" z Miejskiego Przedszkola i Żłobka "Ekoludki" w Ełku.

Czterolatki podczas zajęć opisywały wygląd drzew jesienią oraz odgadywały ich nazwy po liściach i owocach. Wspólnie szukały odpowiedzi na pytania, po co nam drzewa i czy ludzie mogą bez nich żyć. Czterolatki szybko doszły do wniosku, że bez drzew nie istniałoby życie na Ziemi. Dlatego wszyscy ludzie, duzi i mali, muszą dbać i opiekować się drzewami, żeby cieszyły nas swoim widokiem i produkowały tlen. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne wykorzystując do nich zebrane podczas wycieczki do lasu liście. Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego pana leśniczego grupa otrzymała sadzonki drzew, które zostały posadzone na terenie ogrodu przedszkolnego. Teraz czterolatki będą musiały się nimi opiekować aby wyrosły na silne, duże drzewa.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Elżbieta Stefanowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Dzień Drzewa dzisiaj mamy, więc o drzewach pamiętamy
Oceń artykuł:

(0)