Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Podziel się:

Podziel się:

Otwarcie wystawy "Śladami Polskości - dawniej i dziś" w MP "Słoneczna Ósemka" w Ełku

Sentymentalna podróż "Śladami Polskości - dawniej i dziś" z MP "Słoneczna Ósemka" w Ełku

26 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Śladami Polskości – dawniej i dziś” zorganizowanej przez Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka” w Ełku. Ekspozycje ukazujące przedmioty z życia codziennego Polaków przenoszą zwiedzających w minione stulecie, powodując wiele wzruszeń jak również rozbudzają piękne wspomnienia. Dla najmłodszych była to piękna lekcja historii. Otwarcie naszej wystawy poprzedziły występy artystyczne zaproszonych gości: Kamil Szejda z Zespołem Stradunianki, Mazurski Zespół Pieśni i Tańca „Ełk” pod kierownictwem Pana Piotra Witaszczyka, młodzież z Centrum Edukacji Mundurowej, która zaprezentowała pokaz musztry wojskowej oraz przedszkolaków MP „Słoneczna Ósemka”. Po zakończonej uroczystości i zwiedzaniu wystawy, wszyscy zaproszeni goście mieli okazję skosztować przepyszne desery biało – czerwone przygotowane przez rodziców naszego przedszkola. Głównym patronatem naszej wystawy był Prezydent Miasta Ełku oraz Muzeum Historyczne. Patronatem medialnym wystawy było Radio5 oraz Ełcki Serwis Informacyjny dm.elk.
W imieniu całej społeczności MP „Słoneczna Ósemka” pragnę serdecznie podziękować naszym rodzicom, którzy przyczynili się do powstania wystawy poprzez przekazanie nam eksponatów oraz Pani Wandzie Kochanowskiej z Regionalnej Izby „W Chacie naszej Babuni”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Emilia Szumiło i Marlena Zarzeck oraz opublikowany na portalu Ełk: Otwarcie wystawy "Śladami Polskości - dawniej i dziś"
Oceń artykuł:

(0)