Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Radia w MP "Słoneczna Ósemka" z Ełku

Obchody Dnia Radia

Radio towarzyszy nam codziennie – przekazuje nam informacje z kraju i ze świata, towarzyszy nam w drodze do i z przedszkola, pomaga pracować przy dobrej muzyce, poszerza horyzonty poprzez ciekawe autorskie audycje.
W naszym przedszkolu grupy: Sówki i Motylki obchodziły „Dzień Radia”. Święto obchodzone rokrocznie w celu podkreślenia roli radia w codziennym życiu społeczeństwa. Data została ustanowiona na pamiątkę uchwalenia w 1923 roku, przez stowarzyszenie Radiotechników Polskich dokumentu, który dał początek ustawie regulującej radiofonię w Polsce. Za jego wynalazcę uważa się Guglielmo Marconiego, który doświadczenia z przesyłaniem i odbiorem fal radiowych rozpoczął w roku 1894. Konkurentem do tytułu wynalazcy jest także rosyjski fizyk Aleksander Popow. Przedszkolaki brały poznały podstawowe wiadomości o radiu i jego wynalazcach. Dzieci zaprojektowały własne radia, miały okazje odsłuchania pierwszych polskich słuchowisk, m.in. "Ptasie radio" w wykonaniu Pani Ireny Kwiatkowskiej. Czekamy na kolejny wesoły i muzyczny „Dzień Radia”.

Emilia Szumiło i Monika Kaczmarczyk
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Emilia Szumiło i Marlena Zarzeck oraz opublikowany na portalu Ełk: Światowy Dzień Radia w MP "Słoneczna Ósemka" z Ełku
Oceń artykuł:

(0)